DÜZCELİ KADIN GİRİŞİMCİ’NİN BAŞARISI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu, Düzceli Girişimci Nezihe Filiz Toker’in aile büyüklerinden öğrenerek özel yaşamında sıkça kullandığı Kemik Suyunu ticari girişime döndürmesi dolayısıyla tüm kadınlara örnek olması için girişimlere başladı.

Düzceli Kadın Girişimci Nezihe Filiz Toker, babaannesinden öğrendiği kemik suyunu bir arkadaşının tadımını yaptığı ürünü çok beğenip ‘şirketleşmelisin’ tavsiyesiyle 2 yıl önce Bone Sante adıyla bir marka kurarak, ticarete atıldı. 2 yıl önce 50 kavanoz satış ile başladığı bu maratonda bugün 5 bin kavanoz satış gerçekleştirerek siparişlere yetişmeye çalışıyor.  

TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Küçük; “Çoğu zaman başarılı olmayı arzu ediyoruz, başarılı olmak için çok bedel ödüyoruz. Başarıyla, iş hayatında mutluluğu bir arada götürmek çok büyük bir maharet. Düzceli Kadın Girişimci Nezihe Filiz Toker arkadaşımızın bu çıkmış olduğu girişimcilik yolculuğunda başarılar diliyor, Filiz hanımın bu inovatif çalışmasının tüm girişimci kadınlara örnek olmasını temenni ediyorum” İfadelerini kullandı.

Düzceli Kadın Girişimci Toker, Yurtdışında ve Türkiye’de farklı sektörlerde çalıştığını belirterek, ilik kemik suyu ürettiğini ve mutfak serüvenine nişanlılık döneminde girdiğini ifade etti. Toker; “İlk kemik suyunu babaannemin teknikleriyle yapmaya başladım. Her geçen yıl bunu geliştirdim, okudum ve içine bilimsellik kattım. Yurtdışına gittiğimde seyahatlerde kemik sularının markalarının peşinden koştum, açılan her kemik suyu kafelerinde bulunmak istedim tatmak istedim ama beni heyecanlandıran hiçbir ürün karşıma çıkmadı. Benim en büyük amacım insanlara kemik suyu içme alışkanlığı kazandırmak çünkü direkt içme diret fayda sağlıyor.

Tamamen bizim formülümüzdeki ürünlerdir

Üç farklı kavanozum var. Klasik boy, tek içimlik tek porsiyonluk ve bebek porsiyon adı altında sunuyorum. Kemik sularını içme alışkanlığını kazandırırken destekleyecek baharatları da çalıştım. Bu baharat karışımları 6 farklı kavanoz her karışım birbirleriyle bir etki yaratmak için varlar. Hepsi çok taze biz öğütüyoruz biz harmanlıyoruz. Tamamen bizim formülümüzdeki ürünlerdir. İlik yağı kozmetikten önce yüzyıllardır kadın ve erkeklerin kullandığı bir saç bakım maskesi. Yenilenebilir bir yağ bu aynı zamanda. Özellikle dökülen saçlarda yüzyıllardır kullanılmış bir saç maskesidir. Terbiyeli çorbalar serimize kelle paça çorbası ile girdik. Kelle paça çorbamız nasıl özel, neden farklı çünkü kuzudur. Dışarıda yediğiniz aldığınız bir çok çorba dana kelle paçadır. Biz evde yapıldığı şekilde kuzudan üretiyoruz. Yoğurt ile terbiye ediyoruz. Paçanın kokusunu bastırsın lezzetini fırlatsın. Zaten kelle paça çorbasının besin değerleri çok yüksektir.

En büyük hedefim yurtdışında bir dünya markası olmak

En önem verdiğimiz şey lezzet ve besin değerleri biz ikisini de yukarı çektiğimiz zaman çok sevilen beğenilen ürünler çıkıyor ortaya. Diğer ürünler, %5 gluten içeren ata tohumudur. Biz tarhana üretiyoruz, 27 günde fermantasyonu tamamlanıyor ev yoğurdu ve taze sebzelerle gölgede kurutularak yapıyoruz. Makarnalarda su yerine süt ile yapıyoruz. Kuskusta ise, kırık siyes bulgurundan üretiliyor Akçakoca usulüdür.  Makarnadan ziyade daha farklıdır. Dışı siyes bulguru dışı siyes kırık bulgurdan yapılır ve ahşap teknelerde el yöntemiyle yuvarlanarak üretilir. Bütün bu özel ürünleri sunarken bizim müşterilerimize geçirmek istediğimiz şey güvendir. Bone Sante bir şey çıkardıysa gerçekten en güzel materyallerle en doğru tekniklerle üretmiştir diye bu hissi vermek istiyoruz. Bu yüzden kemik sularımızı ürettiğimiz gün sıcak sıcak teslim ediyoruz. Fırından çıkan ekmek gibi. En başında söylediğim gibi yurtdışında beni heyecanlandıran hiçbir yer çıkmadı karşıma ve benim en büyük hedefim yurtdışında bir dünya markası olmak ve Bone Sante’yi bütün dünyaya tanıtmaktır”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir