Rifat Hisarcıklıoğlu Düzce TSO’yu ziyaret etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Başkan Hisarcıklıoğlu, seçimlerin ardından ekonomide düzelmelerin olacağını dile getirdi.

Ziyarette Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Meclis Başkanı Tanju Acar’ın yanı sıra, Düzce Valisi Sayın Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Akçakoca TSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Pazvant, Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri yer aldı.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın 1 yıllık faaliyetlerinin sunumuyla başlayan ziyaret programında konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve diğer paydaş kurumlarla birçok başarılı projeye imza attıklarını ifade etti. Büyüyen ve gelişen Düzce’nin ciddi bir ivme yakaladığını belirten Erdoğan Bıyık, “Düzce tüm dinamikleriyle üretmeye, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımızla birlikte güç birliğiyle değer üretmeye gayret ediyoruz. Burada bir kez daha Sayın Valimize ve Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

  “Türkiye’de üretilen 4 bin ürünün 526’sı Düzce’de üretiliyor”

Düzce’nin sanayi kenti olduğunu dile getiren Başkan Hisarcıklıoğlu, “ Türkiye’yi gezen birisi olarak söylüyorum. Markalaşmış şehirlere baktığınız zaman bunun altında tek bir tane gerçek var. Eğer bir şehirde Vali, Belediye Başkanı ve sivil toplum meslek örgütleri bir ve beraber hareket ediyorsa o şehirler marka şehir oluyor. Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya ve Denizli bu şehirlere örnektir. Düzce artık bir sanayi kenti oldu. Eskiden tarım kenti olarak bilinirken artık sanayi kenti olarak geçiyor. 3 tane organize sanayi bölgesi var 2 tane daha eklenecek. Bugün birçok büyükşehirde olmayan OSB Düzce’de var. Sanayinin de bir yere gelebilmesi için alt yapı çok önemli. Alt yapı olmadan gelebilme ihtimali yok. Bugün Türkiye’de üretilen 4 bin ürünün 526’sı Düzce’de üretiliyor. 87 üründe Türkiye’nin ilk 3’ünde yer alıyor Düzce” şeklinde konuştu.

 

“Sıkıntıları aşacağız”

Ekonomik olarak sıkıntıların aşılacağını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “ Şu anda yaşadığımız sıkıntıları aşacağız. Doğru bir ekonomik program ile yoldayız. İnşallah bunu 2024 bittikten sonra hep beraber pozitif olarak göreceğiz. Seçimlerde bittikten sonra pozitif anlamda değiştiğini hep beraber göreceğiz. Çünkü biz bu filmin aynısını daha önce gördük. Aynı filmi tekrar görüyoruz. Nasıl yapılacağını yol haritasını hepsini iyi biliyoruz. Buradaki en büyük rahatsızlığımız yüksek enflasyon. Bu sadece bizim sıkıntımız değil Türk halkının tamamının sıkıntısı. İnşallah yol doğru. Ekonomik program doğru. Seçimlerden sonra enflasyonunda hızla tek haneli enflasyona inecektir. Biz bunun nimetlerini geçmişte gördük. İnşallah hep beraber refah düzeyinin arttığını da göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce’de TSO olarak yoğun bir şekilde çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bakanlık yaptığı dönemde sanayide önemli adımlar attıklarını açıklarken, Düzce Valisi Selçuk Aslan ise Düzce’nin büyük çaplı sanayi kenti olduğunu vurguladı.

Programın son bölümünde Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve Meclis Başkanı Tanju Acar, Konuralp Bey Bıçağı, Aile Ağacını sembolize eden tablo ve Düzce’ye Gelsene Tablolarını takdim ettiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir