Düzce Üniversitesi ile Achillea Natural Firması Arasında İş Birliği Protokolü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurulduğu günden bugüne bölgesel kalkınmaya büyük önem veren Düzce Üniversitesi, Achıllea Natural Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. ile Firmanın ürettiği Düzce’nin yerli ürünü olan “Prozen” markalı propolisli meyve suyu için iş birliği protokolü imzaladı.

İmza törenine Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, Arıcılık Programı Öğr. Gör. Merve Kambur Acar, Achıllea Natural Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. kurucuları Saffet Durmuş ve İlker Ural katıldı.

Düzce Üniversitesi Prozen Markalı Propolisli Meyve Suyu Üretimi İçin İnovatif Ürün’e Destek Geldi

İmzalanan protokol hakkında kısa bir açıklama yapan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, “Düzce Üniversitesi olarak bölgesel kalkınmada rol model olma misyonunu üstlendik. Şehrimizde kurulan yerel firmaların markalaşmasını ve Düzce’deki arıcıların ürettiği arı ürünlerini katma değeri yüksek ürünlere dönüştürülmesini önemsiyoruz. Bu amaçla iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Her zaman yerel firmaların ve bölge arıcılarının yanındayız.” dedi.

DAGEM Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu ise yaptığı açıklamada, “Üniversitemizin gerçekleştirdiği bilimsel ve sosyal girişimler; bölgede arıcılığın gelişmesi, bal ve diğer arı ürünlerinin üretiminin yaygınlaşması ve ürün çeşitliliğinin arttırılması içindir. Kurulduğumuz günden beri çok büyük bir çaba harcıyoruz. Bu nedenle ilimizde bu tür girişimlerin yapılması bizi çok mutlu ediyor.  Ülkemizde üretilen arı ürünlerinin katma değeri yüksek ürünlere dönüştürülmesi ve bu ürünlerin yurt içi ve yurt dışında pazarlanarak, ülkemiz arı ürünlerinin tanıtılması bölge arıcılığının kalkınmasına yönelik her türlü girişime destek vermeye ve bu amaçla iş birliği yapmaya her zaman hazırız.” ifadelerine yer verdi.

Prozen Markalı Propolisli Meyve Suyu İçeriği, Sunumu ve Yüksek Antioksidan İçeriği İle Türkiye’de Bir İlk, Artık Çocuklar Propolisi Severek Tüketecek

Pandemi sürecinde popülerlik kazanan propolis piyasada özellikle damla şeklinde satılıyor. Ayrıca tablet, pastil ve propolisli şurup olmak üzere farklı formlarda da bulunan propolisin meyve sularında kullanımı Türkiye’de bir ilk. Özellikle yüksek antioksidan özelliği ile bilinen iki doğal ürün nar ve propolis bir araya getirilerek piyasaya sürülen prozen markalı propolisli meyve suları çocukların güvenle ve severek tüketeceği ve yüksek antioksidan özelliği nedeniyle de annelerin tercih edeceği bir ürün.

Prozen markalı propolisli meyve suyunun yapımında kalitesi ve içeriği bilimsel yayınlar ile kanıtlanan Yığılca propolisi kullanılıyor. Sıvı propolis ekstraksiyonu Üniversitemiz Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) tarafından bilimsel yöntem ve analizler ile üretiliyor. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Prozen markalı propolisli meyve suyu, çocukların propolisi severek tüketmesini sağlıyor. Ayrıca İnvert şeker kullanılmadan üretilen propolis, nar suyu ve elmadan elde edilen doğal içecek, şeker hastalarının da güvenle tüketebileceği bir içecek özelliği taşıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir