KENDİ KAMELYALARIMIZI KENDİMİZ ÜRETİYORUZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi, park ve bahçelerde vatandaşlara en güzel şekilde hizmet verebilmek için dekoratif kamelya üretimleri başladı. Hazırlanan kamelyalar muhtarlık bahçeleri ve parklara yerleştirilmeye başladı.

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü,  öz kaynak değerlendirme çalışmalarına bir yenisi ekledi. Daha önce satın alınan kamelyaların maliyetlerini hesaplayarak yeni bir yapılanmaya giden müdürlük, öz kaynakları ve marangoz ustalarının becerisi ile az maliyetli ve kendi kaynaklarıyla üretilen kamelyalar ile kentteki parkları daha güzel hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.  Marangoz ustalarının maharetli ellerinden çıkan kamelya ve oturma grupları ile ekonomik olarak tasarrufa gidilerek israfın önüne geçilmiş oluyor.

10 KAMELYA ÜRETİLDİ
Marangoz atölyesini aktif olarak kullanan Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 10 kamelyanın üretimini tamamlayarak ilk etapta ihtiyacı olan muhtarlık binalarının bahçelerine yerleştirmeye başladı. Muhtarlık bahçelerine yerleştirilen kamelyaların ardından şehrin görsel zenginliğini artırmak amacıyla park ve bahçeler için de dekoratif kamelyalar üretilip yerleştirilecek.

“AZ MALİYET YÜKSEK VERİMLE ÇALIŞIYORUZ”
Belediyenin kendi imkânlarıyla park ve bahçelerde kullanılmak üzere dekoratif kamelyalar ürettiğini kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Vatandaşlarımızın serbest zamanlarını geçirebileceği, hem yağmurdan hem de güneşten korunabileceği kamelyaları öz kaynaklarımızla üretmeye başladık. İlk etapta muhtarlık hizmet binalarında kullanıyoruz. Ardından park ve bahçelerimiz için de üretmeye başlıyoruz.  Öte yandan deforme olanları da kontrol ederek tamiratını yapıyoruz. Düzce’mizin daha güzel ve en iyi hizmeti alması için az maliyetle yüksek verimlilikle çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir