DÜZCE BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR EKİPLER TÜM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi hafta sonu itibariyle başlaması muhtemel kar yağışı öncesinde 102 kişilik saha personeli 24 araçlık filosuyla mücadeleye hazırlıklarını tamamladı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü,  belediye olarak modernize edilen ekipmanlarla tüm olasılıklara karşın 24 saat esasına göre en etkin şekilde mücadele edilerek, hizmetlerin sürdürüleceğini söyledi.

Düzce Belediyesi, tüm ekipleriyle birlikte hafta sonu itibariyle etkili olması beklenen kar’la mücadele hazırlıklarını tamamladı.

102 kişilik saha ekibi ve 24 araçlık filosu ile karla mücadele ekibi kuruldu. Bunun içerisinde 7 adet kar bıçaklı tuzlama aracı, 3 adet greyder, 14 kepçe ve 102 kişilik saha personeliyle birlikte 7/24 esasına göre beklenen karla ekipler, teyakkuz halinde olacak.

HAZIRLIKLARIMIZI HASSASİYETLE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediye ekipleri tarafından hem şehir merkezi hem de kent genelinde hazırlıkların tamamlandığını ve kar’la mücadeleye hazır olduklarını belirterek, “Düzce’nin her kar yağışında gördüğümüz özellikle buzlanmanın olduğu bölgelerde oluşabilecek sorunların minimize edilmesi için gereken hassasiyetle hazırlıklarımızı gerçekleştiriyoruz. Yağışın başlamasıyla birlikte özellikle kaldırımda kayıp düşmelerin yaşanmaması için 24 saat tuzlama çalışması gerçekleştireceğiz. Gerek kaldırımlarımız gerekse de yol güzergahlarına yönelik modernize edilmiş araçlarımız ve ekiplerimiz sürekli ring halinde çalışmalarını sürdürecekler. Kazasız belasız bir süreç diliyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir