CHP DESOB’LA BİR ARAYA GELDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi İl ve Merkez İlçe yöneticileri DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Ekonomide yaşanan derin sıkıntılar sebebiyle esnafın yaşadığı mağduriyet konusunda Kayıkçı’dan taze bilgiler alan CHP heyeti bu süreçte sağ duyulu olmanın önemine dikkat çekti.
Türk lirasının dolar kuru karşısında, her geçen gün değer kaybetmesinin Türkiye’deki tüm kesimleri derinden etkilediğini kaydeden, CHP İl Başkanı Semih Cemşit, ’’Döviz yükseldiği an tüm kalemler zamlanıyor. Fiyatlar otomatik bir dişlinin parçası gibi her gün artıyor. Yurttaş ekmek almakta zorlanıyor, esnaf gün be gün daha fazla zarar ediyor. Kendileri bile artık sattıkları ürünlerin, zam hızına yetişemez hale gelmiş durumdalar. Birçoğu katlanan maliyetler neticesinde, önce küçülüyor sonra kepenk kapatıyor. ’diyerek DESOB başkanı Mustafa Kayıkçı’ya CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Market sahibi ve Yöneticilerine gönderdiği mektubu takdim etti. Mektupta kış ayları için “10 Hayatta Kalma Ürünü” ne zam yapılmaması önerileri yer alırken, başkanlar konu hakkında karşılıklı çözüm önerilerini dile getirdiler.
Asgari ücretlinin yaşadığı geçim sıkıntısı, gıda maddelerinde yapılan stokçuluk ve esnafın yapılan zamlardan dolayı, çıkış yolunu bulamaması gibi konuları görüşen heyet, daha sonra sokağa inerek, Spor Sokak esnafı ile buluştu.
Caddede tavuk döner satışı yapan işletme sahibi yaşadığı sıkıntıyı dile getirirken ‘’Esnaf tabut arıyor’ ’ifadesini kullanırken ‘’ Esnaf müşteriye zamları açıklayamaz hale gelmiş durumda. Ben artık çalışanlarımın giderlerini karşılayamıyorum. Hiç kimse önünü göremiyor. ’diyerek vatandaşın çığlığına kulak verilmesini istedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir