Anne ve Oğlu Aynı Gün Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Obezite Ameliyatı Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eskişehir’den Düzce Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’ne başvuran anne ve oğlu, aynı anda obezite ameliyatı olarak sağlıklı bir yaşama adım attı.

Diyet ve spor ile sonuç alamayan 51 yaşındaki Reyhan Koca ile 27 yaşındaki oğlu Burak Koca, hayal ettikleri ideal kiloya kavuşmak için Eskişehir’den Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne geldi. Hastanede yapılan tetkiklerde ameliyata uygun bulunan anne ve oğlu, Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan tarafından aynı gün operasyona alındı.  Başarılı geçen ameliyat sonrası sağlık durumları iyi olan anne ve oğlu taburcu edildi.

Yıllardır fazla kiloları ile mücadele eden Reyhan Koca (51),  “Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum. En sonunda ameliyat olmaya karar verdik. Mevlüt Hoca’yı tavsiye ettiler, biz de oğlumla Eskişehir’den geldik. Ameliyatım çok iyi geçti, kilo da vermeye başladım. Herkese tavsiye ederim.” dedi.

“Yıllardır Bu Sorunun İçerisindeyiz”  

Ameliyat kararı sürecini anlatan Burak Koca ise (27),  “Ameliyat için Eskişehir’den geldik. Biz annemle birlikte yıllardır kilo problemi yaşıyoruz. Ülkemizde çok görülmese de obezite sorunu mevcut. Biz de yıllardır bu sorunun içerisindeyiz.   Sosyal hayattan kısıtlanma, özgüven eksikliği, insanlarla yaşadığım problemler, iş konusunda sıkıntılarım başta olmak üzere her konuda hayatımı etkiledi. Bunun akabinde yengemin çalıştığı yerde bir arkadaşının annesi bize Mevlüt hocayı önerdi. Başta stres ve ameliyat kaygımız vardı. Sonunda tüm bunları yendik ve ameliyat olduk. Şu anda kendimi çok iyi hissediyorum. Ameliyatımın üzerinden 60 saat geçmeden ben yürümeye başladım. Şu an çalışıyor olsam, işimin başına geçerdim.” diye konuştu.

“İl Dışından Hasta Talepleri Görmekteyiz”

Operasyonu gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, “Hastalarımızın ameliyatları gayet iyi geçti, taburcu etmeye karar verdik. Bugüne kadar farklı zamanlarda aile boyu ameliyat olan hastalarımız oldu ama aynı gün ilk kez bir anne ve oğlu ameliyat ettik. Hastalarımız Düzce ili dışından geldiler. Biz Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı olarak uzun yıllardır metabolik cerrahi ameliyatlarını yapıyor olmamız ve şu ana kadar sorunsuz seyreden bir seriye sahip olmamız nedeniyle il dışından hasta talepleri görmekteyiz. Tabi ki bu bölgemiz adına sevindirici bir durum. Bu anne ve oğlu da Eskişehir ilimizden tedavilerini olmak üzere bizi tercih etti. Hem Anabilim Dalı Başkanı olarak hem de Başhekimlik’teki idari görevim dolayısıyla bizim açımızdan olumlu bir durum. Hastanemiz pek çok branştan çevre illerden hasta alabilmektedir.  Bunlardan birisi de obezite ve metabolik cerrahi. Şimdiye kadar sorunsuz devam eden bu serimizi gelecekte aynı başarıda sürdürmeyi hedeflemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Obezite ameliyatı ile sağlığına kavuşan hastalara geçmiş olsun dileklerini ileten Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Başhekim Yardımcısı ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan ve ekibini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.  Başhekim Prof. Dr. Balbay, bu hastalarda olduğu gibi obezite cerrahisi, ileri düzey endoskopik işlemler ve üst düzey cerrahi işlemler açısından bölgesinden ve birçok uzak ilden hastaların Düzce Üniversitesi Hastanesi’ni tercih ettiklerini de sözlerine ekledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir