Belgesel Filmi Finlandiya’nın Ardından İtalya’da da İzleyiciyle Buluşacak!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ceyhan’ın Düzce’nin endemik bitki ve habitat alanlarını konu alan belgesel filmi; “Bulundu ve Yok Oluyor!” (Discovered and Going Extinct!), bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Orman Festivalleri-Dünyanın Yeşil Ciğerleri (Festival Cinematografico Sulle Foreste-I polmoni verdi della terra) adlı etkinlikte uluslararası kategoride resmi seçkide yer alma başarısı gösterdi.

İtalya’nın Lombardiya bölgesinde bulunan Bergamo kentinde, 12-21 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenlenecek festival kapsamında Ceyhan’ın filmi, 17 Kasım Perşembe saat 20.30’da izleyiciyle buluşacak. Arjantin, Brezilya, Fransa, İtalya, İran, Kanada, Meksika gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden doğa ve orman temalı filmlerin yer aldığı resmi seçkide gösterime girecek film, geçtiğimiz aylarda da Finlandiya’nın Vaasa kentinde düzenlenen Uluslararası Doğa Film Festivali’nde resmi seçkide yer alarak izleyicilerin beğenisine sunulmuştu.

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmi Aksoy’un danışman ve anlatıcı olarak yer aldığı film Düzce, Elmacık bölgesinde 2022 yılı Haziran ayında pandemi koşullarında çekildi. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ceyhan’ın yönetmeni ve yapımcısı olduğu filmin görüntü yönetmenliğini Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Arş. Gör. Korhan Topcu gerçekleştirdi. Belgesel film “Bulundu ve Yok Oluyor!”un festival serüveni çeşitli ulusal ve uluslararası etkinliklerle devam ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir