YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve geldiği andan itibaren kazı çalışmalarından büyük yol kat edilen Prusias ad Hypium Antik Kenti şimdiden  yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Kazıların devam ettiği bölgeyi son olarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen Erasmus öğrencileri ziyaret etti.

Batı Karadeniz Bölgesinin tek antik kenti olma özelliği taşıyan Konuralp, pandemi döneminde de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Düzce Alfa Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ve 2020 yılında kabul edilen Erasmus+ gençlik çalışanı hareketliliği projesi kapsamında Düzce’ye gelen 28 Erasmus öğrencisi Konuralp Antik Tiyatroyu ziyaret etti.

İsveç, İngiltere, Bulgaristan, Fransa, Romanya, İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Makedonya ülkelerinden gelen öğrencileri Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Beytullah Yılmaz karşıladı. Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi arkeologları 28 Erasmus öğrencisine Konuralp Prusias ad Hypium Antik Kenti’nin ve Antik Tiyatro hakkında bilgi verdi.

Antik Tiyatro’ya hayranlık ve ilgi ile inceleyen gençler, bol bol da fotoğraf çektirerek hatıralarına Düzce’yi de ekledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir