YENİ YETENEKLERİ BULMAK İÇİN İLK ADIM ATILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı uhdesinde Düzce genelinde GHSİM ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve Düzce Belediyesi Spor Akademisince desteklenen sportif yeteneklerin taranmasına yönelik çalışmalar başladı. Nisan ayının son haftasına kadar sürecek olan çalışma ile il genelindeki ilk ve ortaokullarda öğrenim gören 15 bin öğrencinin taramadan geçirilerek Düzce’nin yeni yeteneklerinin ortaya çıkartılması planlanıyor.

Düzce Belediyesi Spor Akademisi, GHSİM ve Milli Eğitim İl Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen ‘Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı’ kapsamında il genelinde 141 okuldan 15 bin öğrenci hedefiyle başlatılan tarama çalışmalarına büyük destek veriyor.

Nisan ayının son haftasına kadar Bahçeşehir Spor Salonunda oluşturulan alanlarda devam edecek olan Sportif Yeteneklerin taranmasında eğitimciler eşliğinde güç, hız, denge, dikkat gibi birçok alanda belirli testlere tabi tutulan öğrenciler, ortaya çıkacak sonuca göre belirlenen spor branşlarına yönlendirilecek.

“SÜREÇ UMDUĞUMUZDAN İYİ GİDİYOR”
Düzce Belediyesi Spor Akademisi Futbol Antrenörü Ömer Tanyel, il genelini kapsayacak şekilde yapılan yetenek taramalarıyla keşfedilmemiş yetenekleri ortaya çıkarmayı hedeflediklerini kaydettiği konuşmasında, “Çocuklarımızın çeşitli parametrelerde testlerini ölçüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yapmış olduğu bir proje. Bizde Düzce Belediyesi Spor Akademisi antrenörleri olarak destekliyoruz. Hafta içi her gün 250-300 çocuğumuz buraya geliyor. Süreç umduğumuzdan iyi gidiyor. Çocuklarımız yeterli seviyede katılım sağlıyorlar. Gerçekten yetenekli çocuklarımız var. Parametreler onu gösteriyor” şeklinde konuştu.

ÖĞRETMEN SEHER KUZU; “KEŞKE BİZİM ÖĞRENCİLİK YILLARIMIZDA DA OLSAYDI”
Yetenek taraması için spor salonuna öğrencileri ile gelen ve onların heyecanına ortak olan Ömer Dinçer İlkokulu öğretmeni Seher Kuzu, yapılan çalışmanın çok güzel olduğunu belirterek, “Bizim okulumuz köy okulu olduğu için bu tarz imkanları her zaman bulamıyorlar. Böylelikle yetenekleri ortaya çıkmış oluyor. Bizde onları ailelerinin izniyle yönlendiriyoruz. Testleri yapıldı. Yetenekleri varsa bize bildiriyorlar. Bu sayede belki ileride milli sporcu bile olabilirler. Ki bunun örneklerini geçmiş yıllarda çokça gördük. Keşke bizim öğrencilik yıllarımızda da olsaydı diye düşünmeden edemiyorum. Çocuklarda böyle bir ortamda bulunmaktan ötürü çok mutlu oldular” dedi.

ÖĞRENCİLER MUTLULUKLARINI PAYLAŞTI
Yetenek taraması için gelen Ömer Dinçer İlkokulundan gelen öğrencilerden Nurefşan Yılmaz ise dövüş sporlarına ilgi duyduğunu ifade ederek, “Bugün buraya geldiğim için çok mutlu oldum. Biz böyle ortamları pek göremiyoruz” derken bir diğer öğrenci Aytek Dilek ise yetenek taraması için geldiği için mutluluğunu paylaşarak, badminton sporuna ilgisi olduğunu belirtti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir