“Yaptım, oldu” mantığıyla alınan her karar önce Düzce’mize zarar verir.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEVA Partisi Düzce İl Başkanlığı Genel Merkez Yetkilileri Aysun Hatipoğlu ve Hüseyin Kaderoğlu’nun katılımlarıyla yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

DEVA Partisi Düzce İl Başkanlığı aylık değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdi. İl Başkanı Murat Caymaz, genel merkez yetkilileri Aysun Hatipoğlu ve Hüseyin Kaderoğlu Gündeme ilişkin sorularını yanıtladı, çeşitli istişarelerde bulundu.

DEVA Partisi Düzce il Başkanı Murat Caymaz, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Murat Caymaz, toplantıda şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle kamuoyunda merak edilen bir konuya değinmek istiyorum. Bildiğiniz üzere Akçakoca İlçe Başkanımız Sayın Gönül İş gören partideki görevinden istifa etme kararı aldı. Biz de yönetim kurulu olarak aldığı bu kararı anlayışla karşıladık. Siyasette böyle şeyler olabilir, aslolan dostluklardır. Gönül Hanım her zaman bizim yanımızda ve partimizin Gönültaş’ıdır. Kendisine bugüne kadar vermiş olduğu maddi ve manevi desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.

Mevcut yönetimde görevine devam etmek isteyen arkadaşlarımızla ilgili bir sorun yok, onlar görevlerine devam edecekler.

Akçakoca biliyorsunuz ki Düzce’mizin en büyük ilçesi, orada yeni yapılanmamızı hızlıca tamamlayacağız. Bu işe istekli olan birkaç arkadaşımız, onlarla görüşüyoruz. İstiyoruz ki Akçakoca’da en güzeli olsun, en liyakatli kişi ve kadrosu ile güzel bir yola çıkalım.

MİLLET BAHÇESİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılan Millet Bahçesi’nin öncelikle Düzce’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz ilimiz menfaatine yapılan her işin arkasında ve destekçisi olduğumuzu defalarca söylüyoruz. Millet Bahçesi ve İstanbul Caddesi’ne bir bütün olarak baktığımızda kente bir şehir havasının geldiği doğru. Fakat eksiklikler ya da olmaması gereken detaylar yok mu, elbette var.

İlk olarak 2019 yılından bu yana, yaklaşık 2 buçuk yılda bitirilen bir işten ortaya çıkan bir eserden beklentimiz daha büyüktü. Bu haliyle standart bir park ve bahçeden farkının olmadığını görüyoruz. TOKİ’nin yapmış olması da bir etken elbette. Belediye kendisi yapmış olsaydı ortaya çok daha güzel bir iş ortaya çıkabilirdi belki. Ağaçlandırmanın yetersiz olması ve bahçenin beton ağırlıklı olması Yeşil Düzce olarak anılan ilimize yakışmadı.

Park yapılırken içerisinde ticari alan olmayacağı yönünden bir taahhütte bulunulmuştu. İçerisine tam 3 adet büfe konuldu. Bu durum özellikle pandemi döneminde zaten zor durumda olan çevre esnafını mağdur etmekten başka hiçbir işe yaramaz. Verilen sözün arkasında durulmalı, önce esnaf gözetilmelidir.

Ayrıca İstanbul Caddesi’ne cepheli Efor Büfe’nin caddeye bu kadar yayılmış ve dağınık görünüyor olmasını hiç doğru bulmuyoruz. Bununla ilgili bir denetime gidilmeli.

TRAFİK

D-655 Karayolu, bilinen ismi ile Akçakoca Yolu üzerinde 2 aydır devam eden hummalı bir yol çalışması mevcut. Tamam yollar yapalım ama pandemi döneminde çocuklarımız evlerinde online eğitim alırken, vatandaşlarımız evlerinde çalışırken, kısacası trafik yoğunluğu bu çalışma için çok daha elverişli iken yapılmadı? Şimdi ne oldu okullar açıldı, servis araçları, fabrika işçilerini taşıyan servis araçları, işlerinden evlerine gidip gelen insanların hepsi trafik çilesi çekiyor.

Düzce’de artan araç sayısı nedeniyle zaten ulaşım ağları mevcudu karşılamıyor. Bugün baktığımızda, yapılan plansız çalışmalar nedeniyle trafikte vaktimizin hatırı sayılır bir zamanını geçirmek zorunda kalıyoruz. Konuya ek olarak acil alternatif ulaşım ağları planlanmalı ve ilimizde artan trafik sorununa en acil şekilde çözüm bulunmalı.

SANCAKLI KAVŞAĞI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde yazılı bir basın açıklaması yaparak eleştirdiğimiz Olimpiyat Kavşağı konusu var. Burası yıllardır Düzce’nin tanıtımına katkı sağlayan ve Olimpiyat Şampiyonu Hamit Kaplan’ın hatırasını taşıyor. Sancaklı Ailesi de Düzce’mizin hatırı sayılır ailelerinden biridir. Tabi adının bir kavşağa verilmesi uygun olur. İsmi olmayan kavşaklar var, oralara verilebilir. Ayrıca kavşağın isminin değiştirilmesi; kararın uygulanış biçimi itibariyle de yakıştıramadığımız bir girişimdir. Şehrin kimliğine dokunulması nedeniyle Rahmetli Kaplan’ın anısına yapılmış bir saygısızlıktır.

Sayın Sancaklı’nın görev süresi devam ederken ailesinin isminin, ailenin de böyle bir talebi olmamışken verilmesi talihsiz bir karar olmuştur. Olimpiyat Kavşağı Düzce’nin simgelerindendir ve ismi değiştirilmemelidir.

Biz DEVA Partisi Düzce İl Teşkilatı olarak, meclis kararı olmadan, hukuk ve etik dışı alınan kararları doğru bulmuyoruz. Verilen her kararda önce Düzce düşünülmelidir, vatandaşın tepkisinin ne olacağı istişare edilmelidir. “Yaptım, oldu” mantığıyla alınan her karar önce Düzce’mize zarar verir.

Düzce’ye konulan her taşta vatandaşın hakkı vardır. Kimsenin vatandaşın parasını henüz alınmamış, alınması da uygun olmayan bir kararla çarçur etmeye hakkı yoktur. Umuyoruz bu yanlıştan dönülür ve bölge hak ettiği isimle anılmaya devam eder.

ZAMLAR

Ülke olarak hepimiz hemen her gün gelen zamlarla karşı karşıyayız. Elektrikten doğalgaza, petrol fiyatlarından temel gıda ihtiyaçlarımıza kadar her şeye zam geliyor. Hatta öyle ki zam haberi duymadığımız bir gün olsa “Acaba neler oluyor” diyebileceğimiz günler yaşıyoruz ne yazık ki.

Geçtiğimiz günlerde Enerji Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ’in yaptığı açıklamayı da trajikomik buluyoruz. Ne dedi Sayın Dönmez, faturaların nasıl düşeceğine yönelik bir tasarruf önerisinde bulundu ve “Evi daha az ısıtın” dedi.

İnsanlarımız hem ısınamıyor hem de faturalarını ödeyemedikleri için doğalgazları kesiliyor. Hal böyle iken Sayın Bakan’ın çıkıp bu yönde bir açıklama yapıyor olması darboğazda olan vatandaştan haberinin olmadığının bir göstergesidir.

TÜİK VERİLERİ

Öte yandan TÜİK, ekim ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Baktığımızda, enflasyon oranının ekim ayında yüzde 2,39 arttığını yıllık bazda ise yüzde 19,89 olduğunu görüyoruz. Eylülde bu oran yüzde 19,58’di. Enflasyon her geçen ay yükselmeye devam ediyor. Buna bağlı olarak döviz kurları da yükseliyor. TL bazında alım gücümüzün ne kadar düştüğüne hepimiz şahidiz. Artık paramız pul oldu.

Ekonominin düzelmesinin tek bir formülü var. O da liyakatli bir kadronun başa gelmesidir. DEVA Partisi olarak bu formülün anahtarı biz de var. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan zaten ekonominin patronu. Sorunu da söylüyor, çözümünü de… Buradan yetkililere sesleniyoruz; hemen her gün yapılan zamlarla milletimizin yaşam kalitesini düşürmekten vazgeçin. İlgili Bakanların olur olmaz, ciddiyetten uzak “Tasarruf edin” açıklamalarının yerine sorunları çözün. Hayat pahalılığı, işsizlik, yolsuzluk ve adaletsizlik gibi memleketin genel sorunlarına çözüm önerilerinizi sunun. Eğer bunları yapamıyorsanız müsaade edin, bahsi geçen tüm sorunlara çözüm önerileri ve liyakatli kadroları olan Deva Partisi iş başına gelsin.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir