Üniversite-Kadın Girişimciler İş Birliği Çalıştayı Gerçekleştirildi

featured
????????????????????????????????????
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜTAGAM) tarafından düzenlenen “Üniversite-Kadın Girişimciler İş Birliği” başlıklı program, Rektörlük Çalıştay Salonu’na gerçekleştirildi.

Çalıştay programında; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, DÜTAGAM Müdürü Prof. Dr. Süleyman Korkut, Merkez Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Zübeyde Filiz Arslan ve Doç. Dr. Çağlar Akçay; TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Küçük, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası KGK-GGK Sekreteri Hatice Çakır, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası KGK Üyesi Emine Kurtay, Düzce Tarım Doğal Ürünler Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Gün Çabuk, Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Öğütlü Alayıldız ve üyeleri ile Düzce Kent Konseyi Genel Sekreteri Feride Ömür Güçlü, Mera Çikolata İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti. Büşra Yılmazyürk ve Meryem Nur Yıldız’ı konuk etti.

Toplantıda; Düzce Üniversitesi’nin üretimini gerçekleştirdiği misellenmiş mantar kompostu, tıbbi ve yenilebilir mantar, tarımsal kompost ve malç materyali üretimi ile ilgili kadın girişimcilere ve halka sertifikalı eğitimler verilmesi, sıfır atık felsefesi doğrultusunda tarımsal atıkları değerlendirme ve gelir elde etme konularında ikili iş birliği yapılması, her türlü zirai atığın katma değerli ürünlere dönüştürülebileceği düşüncesinin halka anlatılması konularında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Çalıştayda ayrıca tarımsal atıkların değerlendirilmesi konusunda proje yazma eğitimleri verilmesi, çeşitli projelerin hayata geçirilmesi konularında da görüş alışverişinde bulunularak ikili iş birliği olanaklarının daha da geliştirilmesinin önemi vurgulandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir