Uluslararası Öğrenciler İçin Önemli Bir Protokole İmza Atıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi ile Düzce Uluslararası Öğrenci Derneği arasında, uluslararası öğrencilerin daha aktif olmasını sağlayacağı önemli bir iş birliği protokolüne imza atıldı.

Uluslararası öğrencilere akademik eğitimin yanında; sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin de yapılmasının sağlanacağı ve öğrencilere birçok kolaylık getireceği protokole; Düzce Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Uluslararası Öğrenci Derneği adına ise Dernek Başkanı Çoşkun Zabunoğlu imza attı. Protokolde; Düzce Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci, Öğr. Gör. Dr. Mert Kaleci ve Düzce Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Sagi Nabiyev de hazır bulundu.

Gerçekleştirilen bu protokolde, Düzce Üniversitesi’nde okuyan yabancı uyruklu öğrencilere; rehberlik, danışmanlık yapılarak, oryantasyonlarını sağlamak. Öğrenci buluşmalarını düzenlemek, bilimsel kültürel, sosyal ve sportif alanlarda ortak projeler yürütmek. Ayrıca protokolde; uluslararası öğrencilere hizmet içi eğitim programları düzenlemek ve vize, oturma izni, sağlık sigortası ile diğer resmi işlerde rehberlik yapılması gibi öğrencilerin akademik ve gündelik hayatlarını kolaylaştıracak birçok konu yer alıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir