Er Düzce Kasrı İnşaatını İnceledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, belediye meclis üyesi grup başkan vekili Ender Çakar ve İl Başkan Yardımcısı Kadir Erdoğan’la birlikte onarım sürecinden itibaren yapım süresi 1 yılı geçen Düzce Kasrını ziyaret edip, çalışmaları incelediler.
Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Er, gözlemlerini paylaşarak, “Öncelikle şehrimize önemli bir değer katacağına inandığımız böylesi önemli bir eseri gerek bina gerek konsept olarak kentimize kazandıran tüm yetkililere, başta Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü olmak üzere şükranlarımızı sunarız.
Önce tadil edileceği bildirilen fakat daha sonra tadilat yerine yıkılıp yenisinin inşaatına başlanılan Düzce Kasrında, inşaat çalışmaları belli bir aşamaya gelmiş durumda. Binayı incelerken yeni atanan Beltur yönetiminin vizyoner izlerini görmek çok mümkün. Önceki Beltur yönetimi döneminde bittiğini sandığımız ıslak zemin ve seramik bazlı bazı bölümlerin, yeni yönetim kararı ile yenisinin yapılması için tekrardan söküldüğünü gördük” dedi.
Bina inşa sürecinin neden bu kadar uzun olduğunu anladıklarını belirten Er, “Özetle var olan eski çelik yapı bina tadil ederken yıkılmış olup, akabinde yapılan yeni binanın da bazı bölümlerinin tekraren kırılıp bir daha yapılmakta olduğunu düşünmemize sebep oldu. Binayı ziyaret edince bina inşa sürecinin neden bu kadar uzun sürdüğünü de daha iyi anlamış olduk. Manzarası, kullanılan malzeme kalitesi ve konsepti çerçevesinde bu muazzam eser ile tekrar gurur duyduk” dedi.
İnşaatta zamanın para demek olduğunu belirten Er, “Malum inşaatta zaman para demektir. Böylesi güzel bir binanın 1 yılı aşkın süredir süren inşaatının maliyeti ve yapılan kamusal masrafın geri dönüş süresinin Düzce Halkı ile paylaşılması halinde Düzcelilerin de kente marka değeri katacak olan bu eserle gurur duyacağını düşünmekteyiz. Sayın Başkanım Düzce Kasrının maliyeti ne kadar? Ve bu maliyeti, Düzce Kasrı ve Beltur, kaç yıl içerisinde biz Düzce Halkına geri ödeyecek ? Bizlerle bu bilgileri paylaşmanız mümkün mü acaba ?” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir