Tarım Paneli’nin 2. sini düzenledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Tarım Komisyonu ve Düzce üniversitesi iş birliği ile Tarım paneli’nin 2. sini düzenledi.

2020 yılında 1.sini düzenlemiş olan Tarım paneli’nin 2. sini Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Tarım Komisyonu ve Düzce üniversitesi iş birliği ile 24 Şubat 2021’de online gerçekleştirdi.  

Covit-19 tedbirleri kapsamında video konferans ile düzenlenen panel de Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz’in moderatörlüğünde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ve Düzce İl Tarım Müdürü Necdet Çiçek’ in açılış konuşmalarıyla başladı.

Erzurum Atatürk Üniversitesi ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Yavuz’un ‘Pandemi(Covid-19)’nin Tarıma Etkileri’ adlı sunumu ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr İlkay Dellal’ın ‘Küresel iklim krizi ve Tarım’ konulu sunumuyla devam etti.

Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma koordinatörlüğü bölümü Öğr. Gör. Fatih Mehmet Çakır’ın ‘Küresel İklim Krizinin Tıbbi ve Aromatik bitkiler üzerinde etkileri’ konulu sunumu ve Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Tarım Komisyonu Üyesi aynı zamanda Düzce Üniversitesi Çilimli Meslek Yüksek Okulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümü öğrencisi Fatma Bayraktar’ın “Düzce Kent Konseyi Tarım Komisyonu’nun Misyonu ve Vizyonu”, “İklim krizinde Bireysel neler yapabiliriz?” sunumlarıyla devam etti.

Soru bölümüne geçilen panelde dinleyicilerden sorular kabul edildi ve konuşmacılar tarafından cevaplandı.

Panelde ayrıca Düzceli emektar kadınlarımıza ürünlerini satıp tanıtabilecekleri “S.S Düzce Tarım Doğal Ürünler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin” açıldığı müjdelendi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin üretici çiftçi kadınlarının yer aldığı video izlendi akabinde Panelde büyük emeği geçen Kent Konseyi Tarım Komisyonu Başkanı Sibel Gün Çabuk; “tüm konuşmacılara ve dinleyicilere teşekkür etti. Önümüdeki yıl’da 3. Tarım panelinin daha geniş çaplı Tarım şenliği ve Fuarı Olarak Yapmayı planlıyoruz” dedi.

 Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz’in teşekkür konuşmasından sonra panel sonlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrenci toplulukları da panele yazılı olarak katılım sağladıklarını belirttiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir