TALİH ÖZCAN: ‘BASIN ÖZGÜR OLMALI’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı CHP Düzce Milletvekili 1’inci sıra Adayı Talih Özcan Düzce Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde yaptığı konuşmada basın sorunları üzerinde durdu ve ‘Basın hiçbir kısıtlama ve baskılara maruz kalmadan özgür bir şekilde çalışmalı’ dedi.

CHP Düzce Milletvekili Adayı Talih Özcan, seçim çalışmaları kapsamında Düzce Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti ve Başkan İslam Keleş, Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü. CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit ve Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu görüşmede Talih Özcan, genel ve yerel basın sorunları üzerinde durdu. Millet İttifakı olarak seçime girdiklerine vurgu yapan Talih Özcan, ‘Biz seçim tarihinden çok önce ittifakı oluşturan 6 parti olarak ‘Ortak Mutabakat Metni’ni hazırladık. Bu metin parlamenter sistemin yol haritasıdır. Biz sanayiden tarıma, kültürden spora kadar her alandaki sorunları tespit ettik ve çözüm önerilerini sıraladık’ dedi.

Basın mensuplarına telefon numarasını veren Talih Özcan, ‘Ben 7/24 saat ulaşılabilen bir vekil olacağım. Ulaşılabilir olmam gerekir ki sorunlar kısa sürede çözülebilsin. Bugün basının içinde bulunan sorunları çok iyi biliyorum. Genel basında da yerel basında da gazeteciler üzerinde büyük bir baskı var. Basının özgür çalışamadığını biliyorum. Biz bunları çözmek için geliyoruz’ dedi.

“BİZ BARIŞ DİLİ KULLANIYORUZ”

CHP ve Millet İttifakı içinde bulunan partiler, Milletvekili Adayları ile birlikte uyumlu bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Özcan bu konuda da şu görüşlere yer verdi, “Bizim bir uzlaşma metnimiz var. Elbet her bir adayın bağlı bulunduğu parti var. Öncelikle adaylarımız parti disiplini içinde çalışıyorlar, insanın kendi partisi ‘aile’ gibidir. Tıpkı aile içinde olduğu gibi kırgınlıklar olsa da bu uzun sürdürülmez, aşılır. Çünkü ailenin bütünlüğü esastır. Bunun dışında ittifakın diğer partileri için de hazırlanan ortak hareket planımız var. Biz amaç ve hedeflerimizi belirledik.

Ben kardeşlik, barış dilini kullanıyorum. Hepimiz öyle. Hiç kimseyi ötekileştirmeden memleketin ve Düzce’mizin çıkarları için iş birliği ve güç dayanışması ile çalışıyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir