Düzce Belediyesi Duyurdu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi, yaşanan sel feleketinde zarar gören içme suyu boru hattını onarımı için mücadelesine devam ediyor.  Su basıncı nedeniyle bazı mahallelere su verilemediği bu sebeple tankerlerle su takviyesi yapıldığı ve Kurban Bayramı öncesi su basınç sorununun çözüleceği bildirildi. Ayrıca vatandaşların günlük ihtiyaçları dışında su kullanmamaları istendi.

 

Düzce Belediyesinin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Yaşadığımız elim sel afeti sonrası şehir şebekesine verdiğimiz temiz içme suyu, su basıncının yetersiz olması sebebiyle merkeze uzak ve yüksekte bulunan mahallelerde yaşayan kent sakinlerimizin ihtiyacını karşılamaya yetmemektedir.

Bu vesileyle hali hazırda ihtiyacın karşılanması için şebeke hattına ikame kullandığımız 5 su tankeri sayısını 12’ye çıkarmış bulunuyoruz. Ayrıca İtfaiye Başkanlığımız koordinasyonunda tankerlerle temiz su taşıması devam edecektir.

Mağduriyetlerin yaşanmaması için arıtma tesisine ilave su taşıyacak yeni hattın planlaması yapılmış ve Kurban Bayramı öncesi hizmete alınması kararlaştırılmıştır.

Aslen, arıtma üzerinden şehir şebekesine verilen su miktarı yeterli olmasına rağmen vatandaşlarımızın şebekelerine ulaşan suyu depolarını doldurmak, bahçe sulamak ve sair gerekçelerle kullanmak istemesi hak mağduriyetlerine sebep olmaktadır.

İlgili gerekçelerle şebeke suyunu kullanan kent sakinlerimizin belirli bir süre ilgili kullanım amaçlarına yönelik tüketmemelerini istirham ediyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir