SU KANAL MÜDÜRLÜĞÜ 3 AYLIK RAPORUNU PAYLAŞTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ALT YAPI DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
SU KANAL MÜDÜRLÜĞÜ 3 AYLIK RAPORUNU PAYLAŞTI

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 2023 yılının ilk 3 aylık dönemine ait faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Müdürlük, bu dönemde merkez genelinde içme suyundan, kanalizasyon hattına, yağmur suyu hattından muhtelif çalışmalara kadar alt yapıyı desteklemesini sürdürdü.

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından 01 Ocak – 30 Mart 2023 tarihlerini kapsayan 3 aylık döneme ait faaliyet raporunu paylaştı.

KANAL AÇMA VE VİDANJÖR HİZMETİ
Mevcut hatların tamir, bakım ve onarımları başta olmak üzere yeni hat açılması gibi hizmetlerini de aksatmadan yerine getiren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, merkez ve muhtelif mahallelerde 348 adet kanal açma hizmetini yerine getirirken, hizmet sahası dahilinde bin 885 adet vidanjör çekimini de gerçekleştirdi.

KANALİZASYON HİZMETLERİ
Müdürlük,  söz konusu süreçte 82 adet kanalizasyonun parsel bağlamasını yaparken, kanalizasyon ana hat ve parsellerde meydana gelen 112 arızanın da giderilmesine ön ayak oldu. 3 aylık dönem içerisinde 3 bin 3507 metre kanalizasyon hattının çekilmesini de sağlayan müdürlük ekipleri, 241 kanalizasyon ızgara açma, temizleme, yükseltme işlemini de şartlara uygun şekilde gerçekleştirdi.

İÇME SUYU VE HAT ARIZA ÇALIŞMALARI

İçme suyu konusunda da hassas şekilde hareket eden ve sağlıklı bir ortamda vatandaşlara ulaştırılması için yoğun çaba gösteren ekipler, bu dönemde 3 bin 30 metre içme suyu hattı bağlanmasını, bin 145 metre de hat yenileme işlemini başarılı şekilde tamamladı. Ekipler, meydana gelen içme suyu ana hat ve parsel arızalarına yönelik yaptığı çalışmayla589 arızanın giderilmelerini de sağladı.

YAĞMUR SUYU HATLARI
Yağmur suyu hatlarının döşenmesi noktasında da tüm imkanlarını sahaya yansıtan ekipler, 2 bin 621 metrelik hat döşenmesini sağlarken, 172 baca açma ve yükseltme işleminin yanı sıra 71 parsel yükseltme işlemini de yerini getirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir