SON BAŞBAKAN DÜZCE’YE GELİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Genel Başkanvekili, son başbakan Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım ile birlikte, Türk Kızılayı’nın ‘ 81 İl 81 Anaokulu’ projesi kapsamında yaptırılan Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu’nun açılışına katılacak.
Türk Kızılayı İstanbul Başkanlığının ülkenin dört bir köşesinde eğitim seferberliği adına başlattığı  ‘81 İl 81 Kızılay Anaokulu’ projesinin bir ayağı da Düzce’de gerçekleştiriliyor. Ülke genelinde 81 ilde 81 anaokulu yapımına başlanırken Düzce’de de anaokulu inşaatı sona erdi. İnşaatı sona eren anaokuluna Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu adı verilirken okulun açılışı büyük bir törenle 26 Ekim Salı günü gerçekleştirilecek.

BİNALİ YILDIRIM VE EŞİ ANAOKULU AÇILIŞINA GELİYOR
Cumhuriyet tarihinin son Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve projenin en büyük destekçisi olan Semiha Yıldırım Hanımefendi’nin katılımlarıyla Koçyazı Mahallesinde yapılan Kaptan Altay Altuğ Kızılay Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirilecek. Noyan Altuğ, Türk Kızılayı İstanbul Merkez şubesi, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesinin yapımına ortak olduğu 160 öğrenci kapasiteli anaokulunda 116 öğrenci eğitim görmeye devam ediyor.

“GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ”
Türk Kızılayı öncülüğünde ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım himayelerinde gerçekleştirilen ‘ 81 İl 81 Kızılay’ anaokulu projesinin çok önemli bir çalışma olduğunu vurgulayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza donanım kazanmaları, kültür, bilim ve çağın şartlarına göre yetişmeleri için çaba sarfetmek ve onlara fiziki koşulları sağlamak bizim önceliğimizdir. Bu çerçevede eski Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın değerli eşleri Semiha Hanımefendi, Türk Kızılayı ve bağışçıların desteği ile ilimizde de bu proje hayata geçti. 160 öğrenci kapasiteli okulumuzun yüz yüze eğitimin başladığı bu dönemde inşallah kesintisiz eğitime devam etmesini diliyorum. Düzce’mize teşrif edecek olan Sayın Binali Yıldırım ve değerli eşleri Semiha Yıldırım ile bağışçılara bu anlamlı projenin içinde olduklarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.
Hayatın temelinin eğitimde atıldığı ilk dönem olan anaokulunun bu proje ile şehre kazandırılması; Düzce’nin eğitimde fiziki şartlarının iyileştirmesine de katkı sağlayacak.

Kaptan Altay Altuğ Kimdir?
Anaokulu ismini aldığı Kaptan Altay Altuğ, 1952 yılında bugünkü İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden mezun olmuştur. Türkiye Denizcilik Kurumu’nda (Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.) çalışmıştır. 1979’da emekli olduğunda,  Türkiye’nin ilk özel kılavuzluk ve römorkörcülük şirketini kurmuştur. Altay Altuğ, hâlen UZMAR’ın başkanıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir