SANAYİDE KADIN ELİ PROJESİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu, “Sanayide Kadın Eli” projesi kapsamında Simav’da bir araya geldi.

Kadın çalışanların eğitim ve istihdam çalışmalarının tanıtımının yapıldığı lansmana; TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurulu üyesi Fatma Aydoğdu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Düzce Başkanı Serap Küçük, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Kocaeli Başkanı Nurcan Babalık, , TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bolu Başkanı Emine Yüce, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İzmir Torbalı Başkanı Gülesin Atalay, Tezmaksan Direktörü Yalçın Paslı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Kütahya Başkanı Sema Güral Sürmeli, TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Vekili Semra Sarıışık Tozaraydın, TOBB Girişimciler Kurulu Tavşanlı Başkanı Şule Arslan Ozan ve Kütahya Ticaret Borsası Genel Sekreteri Yasemin Yol katılım sağladı.

Kadın girişimciler kurulu tarafından yürütülen ‘Sanayide Kadın Eli Projesi’ yurt genelinde gelişimini ve uygulama alanını büyütüyor. Kütahya’da başlayan proje, ülkenin farklı pek çok ilinde de uygulamaya geçirilecek.

Eğitim almış ancak istihdama katılamamış ve çalışmaya istekli kadınları Meslek Lisesi mezunu ve eğitimi devam eden gençleri hedefleyen projenin üçüncü ayağı Düzce’de uygulamaya geçildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir