Polis otobüslerde emniyet kemeri takılması konusunda kararlı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehirlerarası otobüslerde yolcuların emniyet kemeri takmaları konusunda kararlı davranıyor. Yapılan uygulamaların yanı sıra otogar çıkışına yaptırılan dev levhalarda emniyet kemeri takılması istendi.
Ülke genelinde zaman zaman meydana gelen otobüs kazalarında birden fazla kişi hayatını kaybederken, onlarca kişinin ise yaralanmasının önüne geçmek için otobüslerde sürücülerin yanı sıra yolcularında emniyet kemeri takması zorunlu hale getirildi.
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri de yolcuların otobüslerde emniyet kemeri takmaları için Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminalinde sık sık uygulama yapıyorlar. Ekipler 1 hafta içerisinde 1240 otobüsü kontrol ederek 37 bin 200 yolcuya emniyet kemeri takması konusunda uyarı yaptı.
Bununla yetinmeyen polis ekipleri üzücü bir olay yaşanmaması, yolcuların emniyet kemeri takması için otobüs terminali çıkışına dev pankartlar asarak yolcuları uyarmaya devam ettiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir