Aslıhan Tüysüz Gölyakalılara Seslendi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet ittifakı 2. sıra adayı Aslıhan Tüysüz, Gölyaka tanıtım toplantısında geleceğe aydınlıkla bakan dava arkadaşlarım sizlere genel başkanımız Meral Akşener ‘in selamlarını getirdim, hoş geldiniz diyerek salonu selamladı.

Millet ittifakı 2. sıra adayı Aslıhan Tüysüz, Gölyaka tanıtım toplantısında şu ifadelere yer verdi;  değerli basın mensupları , millet ittifakı’mızın saygıdeğer paydaşları memleketimizin ve Gölyaka’nın güzel insanları, geleceğe aydınlıkla bakan dava arkadaşlarım sizlere genel başkanımız sn. Meral Akşener ‘in selamlarını getirdim. Hoş geldiniz.

Biz; içeride huzur ve refahın, gerçek bir cumhuriyet ve gerçek bir demokrasiden geçtiğini bilenleriz. Biz; gerçek cumhuriyetin, güçlü ve kapsayıcı bir hukuk devletinden; gerçek demokrasinin ise ortak akla dayalı, kurumsal bir devlet idaresinden geçtiğini bilenleriz.

Memleketimize ve aziz milletimize hizmet etmek uğruna çıktığımız bu kutlu yolda;  her gün daha da güçlenerek dik ve kararlı bir şekilde yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.

Bu yol’dan asla dönmeyeceğiz, tek bir geri adım dahi atmayacağız.  Biz tek adam’a karşıyız.  bize tek adam’ı dayatan bu ucube sisteme karşıyız.  Bizi ötekileştiren zihniyete karşıyız. bizi kutuplaştıran zihniyete karşıyız. Bizi düşmanlaştırmaya çalışan zihniyete karşıyız.   Bizi karanlığa götürmek isteyen zihniyete karşıyız…

Hiç kimse merak etmesin; yoksulluğu ve yoksunluğu ortadan kaldırmak için gençlerin ve kadınların rahatlıkla iş bulduğu zengin bir Türkiye’ye mutlaka inşa edeceğiz.

Biz ; ülkemizin ve milletimizin  menfaatine yapılan her güzel işin destekçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz. Her kim ülkemiz ve milletimiz menfaatine tek bir çivi dahi çakmış ise Allah ondan  razı olsun.  Ancak, dün olduğu gibi bugün de yapılan en küçük yanlışın da karşısında duracağız.

Vizyonumuz, çözümlerimiz, projelerimiz hazır. Liyakatli kadrolarımız hazır. Biz hazırız. Kimse merak etmesin. Biz çözeriz! Biz çok daha iyilerine layığız.

Cumhuriyetimizin büyük vizyonu ışığında; sosyal adalete, sosyal güvenliğe, eğitim ve sağlıkta fırsat eşitliğine dayanan; zengin, mutlu ve huzurlu bir Türkiye inşa edeceğiz!

Vatanımız bizim en kutsal hazinemiz. Bu, öyle hamasetle geçiştirilecek bir şey değildir . ’Irmağının akışına ölürüm.’ derken; aynı zamanda, o ırmağın akmaya devam etmesini de sağlamak zorundayız. ‘vatan sana canım feda’ derken; aynı zamanda, sahip olduklarımızı da, yaşatmak zorundayız. Vatanımızın her bir karış toprağına,adalarına ve ormanlarına sahip çıkmak zorundayız.

Değerli hemşehrilerim ilçemizin sorunlarını biliyoruz, az önce ilçeye gelirken ana yolun içler acısı halini gördük. Gölyakaya zaten ne zaman gelsek her seferinde yolun başka bir yerinde heyelan olduğuna , zaman zaman kapandığına ve ulaşımın eski yoldan sağlandığına tanık oluyoruz.  Bir yamacın eteğinde alt yapısı zayıf, istinat duvarları yetersiz böyle bir yol nasıl yapılmış akıl almıyor. Emin olun , bu yol yandaşa yaptırılan ‘ yüksek ücretli ve geçiş garantili ‘ bir yol olsaydı bu sıkıntıların hiç birini yaşamazdınız.

Gölyaka tarım endüstrisine uygun bir ilçedir, Gölyaka ekonomisindeki hareketlilik de genellikle fındık ile bağlantılıdır. Fındık; ihracatından en çok gelir elde ettiğimiz tarım ürünümüzdür.

her ne kadar ihracat geliri ile ülkemizin yüzünü güldürse de yanlış fiyat politikası ile üreticisinin yüzünü bir türlü güldürememektedir. Hak ettiği değeri bulmasının yolu,  tekelleşmenin ortadan kaldırılması ve bunun bir devlet politikası eliyle yürütülmesinden geçmektedir. Asıl ve en önemli mücadelemiz ise fındık ihracatı gelirlerinden üreticimize teslim ettiği ürün oranında kar payı verilmesi hususunda olacaktır.

Değerli misafirlerimiz, belediyelerce yapılan 18 uygulamasınınsa özellikle fatih mahallesinde telafisi imkansız mağduriyetlere neden olduğunu ve mülkiyet hakkına doğrudan müdahale niteliğindeki bu uygulama nedeniyle zaman zaman  vatandaşların karşı karşıya kaldığını biliyorum. Bu sadece Gölyaka ilçemize özgü bir sıkıntı değildir. Ülke genelinde milyonlarca kişinin mağduriyetine neden olan bir uygulamadır. 3194 sayılı imar kanununun ilgili 18. Maddesinin gözden geçiştirilerek, keyfiyete mahal vermeyecek şekilde  yeniden düzenlenmesi hususunu mecliste gündeme getirerek takipçisi  olacağımla bilmenizi isterim.

Saygıdeğer Gölyakalılar, Cumhuriyet halk partisi bir önceki ilçe başkanı sayın Abdullah Şahin’in spor alanına ilişkin özel çalışmalarını biliyorum. Spor alanındaki programımıza ilişkin çok sayıda projemiz var.

Okullar ve bakanlık ile il/ilçe belediyeleri arasında yapılacak anlaşmalarla spor tesislerinin gün içerisinde okul öğrencilerine ve spor kulüplerine tahsis edilmesini sağlayacağız

Her mahallede her yaştan insanın kullanabileceği tam teşekküllü açık ve kapalı tesislerin yapımına önem verecek, altyapı tesislerinin kolay erişilebilir ve günün her saatinde açık olmasını sağlayacak, bu amaçla hazine arazilerinden uygun olanların ilgili belediyelere tahsisi için gerekli düzenlemeleri yapacağız.

Değerli yol arkadaşlarım, ülkemiz  çok önemli bir yol ayrımında ve 14 mayıs  milat olacak. 14 mayıs’ta bizler sadece bir ampulü söndüreceğiz, hep birlikte vatanımızda güneşin yeniden doğuşuna şahitlik edeceğiz, dünyamız ısınacak, memleketimize bahar gelecek karanlıklar aydınlanacak…

Biz başarabiliriz, burada da bu inancı bu kararlılığı ve gücü görüyorum.

Emin olun bahar gelecek hem de çok iyi gelecek. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun.

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir