ÖZLÜ’DEN ÜÇ AYLAR VE REGAİP KANDİLİ MESAJI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, üç ayların başlangıcı ile Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özlü, mesajında, “İçinde Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regaip Kandil’ine ulaşmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek,bu müstesna günlerin insanı insan yapan değerlerin hatırlanmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olduğunu, birlik beraberliği güçlendirerek öfkeyi sevgiye, düşmanlıkları ise kardeşliğe dönüştürdüğünü söyledi.

Özlü, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“İçinde Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Dayanışma, birliktelik ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği, küslüklerin ortadan kalkıp yerini barışa bıraktığı, duyguların karşılıklı biçimde hissedildiği günlerimizden bir tanesi de üç ayların başlangıcı anlamını taşıyan mübarek Regaip Kandili’dir. Bu faziletli gün ve geceleri fırsata çevirmeli, bizler için büyük birer nimet olduğunu asla unutmamalıyız. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin mübarek Regaip kandilini kutluyor, ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur, güven ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir