Özlem ve Rahmetle Anıyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Gazeteciler Cemiyeti yayınladığı mesajında, “Düzce’de basın camiasının duayenlerinden olan ve şeref basın kartı sahibi Düzce’nin ilk gazetesinin kurucusu Bedrettin Maradit’i özlem ve rahmetle anıyoruz” dedi.
Düzce Gazeteciler Cemiyeti, 9 Nisan 2013 tarihinde hayata gözlerini yuman Düzce basının duayenlerinden Bedrettin Maradit’in ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti üyeleri adına açıklama yapan Cemiyet Başkanı İslam Keleş, Düzce’nin ilk gazetesinin kurucusu olan Bedrettin Maradit’e minnet borçlu olduklarını ifade ederek “Gazeteciliğe 1948 yılında Türkiye’nin en büyük gazetesi Son Posta’da muhabir olarak başlayan Bedrettin Maradit, 26 Nisan 1951’de İstanbul’da bastırdığı Düzce Postası’nın birinci sayısı ile Düzce’yi ilk süreli yerel gazeteye kavuşturdu. Bununla kalmayan meslek büyüğümüz Düzce’ye ilk baskı makinesini getirerek, bölgenin ilk matbaasını da kuran isim olarak hafızalara kazındı. Düzce basınının bugüne gelmesi Bedrettin Maradit sayesinde olmuştur. Onun açtığı yolda yürümenin büyük onur ve gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda basın şeref kartı sahibi olan, hayatının son anlarına kadar daktilosunun başında yazılarını yazan ve 9 Nisan 2013’te aramızdan ayrılan Bedrettin Maradit’i saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir