ÖZLÜ ÇOCUKLARLA SATRANÇ OYNADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Namık Kemal İlkokulu  2-D sınıfı öğrencilerini makamında ağırlayarak satranç oynadı. “ Satranç sporunun ilimizde gelişmesi için her türlü desteği vereceğim” diyen Başkan Özlü Millet Bahçesi’nde açık hava satranç alanı oluşturulacağını müjdeledi. 
Avrupa’daki öğrencilerin öğrenme ve proje platformunda ( e-Twinning ) ‘ Eğlenerek Satranç Öğreniyorum’ projesi öğrencileri ve Türkiye Kulüpler Şampiyonası birincisi olan Namık Kemal İlkokulu 2-D sınıfı öğrencileri Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü makamında ziyaret ederek satranç konusundaki desteklerinden dolayı teşekkür etti. Namık Kemal İlkokulu Müdürü İbrahim Göl,  Satranç İl Temsilcisi Kemal Yalçın Can ve sınıf öğretmeni Tuba Eşmekaya ile birlikte Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü ziyaret eden 10 minik sporcu açık hava satranç alanı oluşturulmasını istedi.

BAŞKAN SATRANÇ OYNADI
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Millet Bahçesine açık hava satranç alanı oluşturulması için çalışma başlatacaklarını belirtirken “Düzce’de okullara, mahalle takımlarına ve amatör spor kulüplerine destek olmanın daha anlamlı olacağını düşünüyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızı her alanda en iyi şekilde yetiştirmeli ve onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz. Düzce’nin satranç konusunda büyük potansiyeli var ve biz de Spor Akademisi sporcu taramalarına satranç branşını da ekledik” dedi. Başkan Özlü, Türkiye birincisi satranç sporcularıyla satranç oynamayı da ihmal etmedi.

DÜZCE’NİN İLERİ GELENLERİ İLE TURNUVA İSTEDİLER
‘Eğlenerek Satranç Öğreniyorum’ projesini aktaran İl temsilcisi ve öğrenciler, Millet Bahçesine açık hava satranç alanı ve ilin ileri gelenleriyle satranç turnuvası düzenlenmesini istedi. Başkan Özlü ise satranç sporunun gelişmesi için elinden geleni yapacağını kaydetti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir