MUHTARLIK HİZMET BİNASI İHALESİ YAPILACAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi, mahallelere yönelik hizmetlerin arttırılması, muhtarların vatandaşlara daha modern ve daha sağlıklı bir ortamda hizmet verebilmeleri için belirlenen mahallelerde yeni muhtarlık hizmet binalarını faaliyete geçirmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda, ihtiyaç duyulan 7 mahalleye yapılacak olan muhtarlık hizmet binaları ihaleye çıkıyor. 

Düzce Belediyesi, vatandaşlarla belediye arasında köprü görevini üstlenen mahalle muhtarlarının hizmet standartlarının arttırılması adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Şerefiye,  Camikebir, Tokuşlar, Beyciler, Aşağı Yahyalar, Sarayyeri ve Akpınar Mahallelerine daha sağlıklı şekilde hizmet verilebilmesi için yeni muhtarlık hizmet binası yapılacak.

GEÇEN YIL 8 HİZMET BİNASI HİZMETE ALINDI
İhalelere yönelik değerlendirmede bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, muhtarların belediyelerin en önemli çalışma arkadaşları olduğunu belirttiği açıklamasında, “Şehrimizin gelişimi adına omuz omuza mücadele ettiğimiz muhtarlarımızın, sorumlu oldukları mahallelerde vatandaşlarımıza sağlıklı bir ortamda hizmet vermeleri belediye olarak bizim için çok önemli bir konu. Bu noktada muhtarlarımıza her türlü desteği sağlama gayreti içerisindeyiz. Geçtiğimiz yıl içerisinde Burhaniye,  Şehit Murat Demir, Yeni, Mergiç, Kazukoğlu, Çavuşlar, Çamköy, Darıcı Mahallelerimizde yeni muhtarlık binalarımızı tamamlayarak teslim etmiştik” dedi.

YENİ BİNALAR İÇİN İHALE YAPILACAK
Mart ayında yapılacak ihale ile 7 mahallenin daha muhtarlık hizmet binası eksiğini gidereceklerini sözlerine ekleyen Başkan Özlü, “Şimdi de Şerefiye, Camikebir, Tokuşlar, Beyciler, Aşağı Yahyalar, Sarayyeri ve Akpınar Mahallelerimizin hizmet binası eksiğini giderme yoluna gidiyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla yer tespitleri yapılan hizmet binalarına yönelik ihalenin yapılmasının ardından hızlı şekilde yapımlarına başlayacağız” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir