Mühendis Adayı Öğrencilerimiz Verimliliği Konuştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu’nun düzenlediği “Verimlilik’23” adlı konferansta sektörün başarılı temsilcileri “Geleceğine Yön Ver” başlığı altında bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

“Verimlilik Anlayışına Dayalı İnsan Merkezli Kalkınma Olmalı”

Programın açılış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, konferansa konuşmacı olarak katılan davetli konuklara teşekkür ederek, gençlerin kalkınmanın hem öznesi, hem de hedefi olduğunu söyledi. Geleceğin Türkiye’sinin en önemli özelliğinin temelde verimlilik anlayışına dayalı ve insan merkezli kalkınma olması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Öztürk, “Bu konuda toplum olarak ortak bir anlayışa varmalıyız. İnsanlarımızın refah ve mutluluğunu yükseltmeden belki bazı dönemler yüksek iktisadi büyümeler görebiliriz fakat, ekonomik kalkınmaya erişemeyiz. Kalkınmak için de öncelikle sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme ortamına ihtiyacımız var. Sermaye artışı ile belli bir üretim seviyesine erişebilirsiniz. Fakat verimlilik artışı olmadan sürdürülebilir bir katma değer yaratmaz ve emsallerinizden geride kalırsınız.” ifadelerine yer verdi.

Ülkemizin öncelikle beşeri sermayesinin yükseltilmesi gerektiğinin altını çizen Öztürk, inovasyon potansiyelini artırarak, sabırla, kararlılıkla ve planla ülke verimliliğinin artacağını dile getirdi. Mühendis adayı gençlerden beklentilerinin öğrencilik yıllarını olabilecek en yüksek verimlilikle, planlı bir şekilde çok faydalı geçirmeleri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ali Öztürk, zaman yönetimini de dikkatli yapmaları gerektiğini ifade etti. Programın yararlı geçeceğine inandığını söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Öztürk, tüm katılımcılara ve programa katkı sunanlara teşekkür etti.

Birbirinden Başarılı Sektör Temsilcileri Verimlilik Hakkında Bilgi ve Deneyimlerini Paylaştı

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarından sonra konferans; LC Waikiki Operasyon Müdürü Anıl Dönmez, BNC Akademi Kurucusu Eğitmen ve İK Danışmanı Bürke Nazlı Çınar ile İş İnsanı Dizaynvip Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan Malkoç’un sunumlarıyla devam etti.

Verimli olabilmek için uygunluğun göz önünde bulundurulması gerektiğinin altını çizen konuşmacılar, bir işe en iyisini değil, en uygun birisinin alındığında verimli olunacağına dikkat çekti.

Kişinin ne yapmak istediğini deneyimleyerek doğru bir şekilde öğrenebileceğini söyleyen davetli konuşmacılar, mühendis adayı öğrencilerimizden şimdiden iş deneyimlerine başlaması tavsiyesinde bulundu. Dünyadaki yeniliklerin ve değişimin iyi takip edilmesi gerektiğinin altını çizen konuşmacılar, bu yenilikleri takip edebilmek için de sürekli bir eğitim içinde olunması gerektiğini ifade etti.

Zorluklar karşısında dirayetli durarak çözüm odaklı düşünülmesi gerektiğini söyleyen konuşmacılar, başarının bir şeyi elde etmek olmadığını, çıkabilecek engellere karşı çözüm yollarının geliştirilmesi olduğunu dile getirdi.

Düzce Üniversitesi’nde genç mühendis adayları ile bir arada bulunmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getiren davetli konuklar, kendilerine bu fırsatı verenlere teşekkür etti.

Program Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’in İş İnsanı Dizaynvip Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan Malkoç’a teşekkür plaketi vermesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir