Mimarlıkta Tasarım ve Maket Yapımının Önemi Anlatıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi’nin başlattığı Konferans Serisi’nin (OFKS) 76. Sayısında “Tasarımın Renkli Dünyasına Geçiş: Maket Yapım Teknikleri” anlatıldı.

Peyzaj Mimarı Ertuğrul Zaimoğlu’nun sunum yaptığı ve Orman Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden mezun öğrencilerinin deneyimlerini paylaşmasının önemine değinerek, anlatılan bu deneyimlerin mezun olacak diğer öğrencilere de yeni yollar gösterdiğini ifade etti. Konferansın yararlı olması temennisinde bulunan Prof. Dr. Müderrisoğlu, etkinliğe katkı sunanlara teşekkür etti.

Gerçekleştirilen açılış konuşmasından sonra sunumunu yapmak için kürsüye davet edilen Peyzaj Mimarı Ertuğrul Zaimoğlu, tasarım ve maket yapımının sektörde önemli yer tuttuğunu dile getirerek, sadece maketçilik üzerine çalışarak da önemli gelirler elde edilebileceğini vurguladı. Bilgisayar üzerinde gösterilen çizimlerin müşteri üzerinde etkisinin maket görseli kadar etkili olmadığını söyleyen Zaimoğlu, müşterilerin alacakları taşınmazları maket üzerinde görmek istediklerini dile getirdi. Katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan Peyzaj Mimarı Ertuğrul Zaimoğlu, kendisini dinleyenlere teşekkür etti.

Konferans sonunda yaptığı çalışmalar ve sunumu için Ertuğrul Zaimoğlu’na, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir