MEHMET KELEŞ HIZ KESMİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Düzce Belediye Başkan adayı Mehmet Keleş, seçimlere bir aydan daha az süre kala hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Günün her saatini seçim çalışmalarına ayıran Keleş, kazanma noktasındaki enerjisini vatandaşlara birebir temasla aktarıyor.

Mehmet Keleş, İYİ Parti Teşkilatının tam desteği ile haftaya Küçük Sanayi Sitesi esnafını tek tek gezmekle başladı. Esnafın yaşanan sel felaketi esnasında ve sonrasında yaşadıkları sorunları dinleyerek çözüm noktasında projelerini aktardı. Sorular üzerine belediyenin işinin müteahhitlik yaparak dükkan satmak olmadığının altını çizen Başkan Keleş’e esnaf büyük ilgi gösterdi. Eski sanayi sitesinin kentsel dönüşümü noktasındaki tüm projelerinin hazır olmasına rağmen kendisinden sonraki yönetim tarafından çözümün çöpe atıldığını belirten Keleş “Hazır projenin çöpe atılmasından dolayı da şu an o alanda bir keşmekeşlik söz konusu. Biz göreve geldiğimizde bu problemi hızlıca çözerek kiracıları da dükkan sahibi yapacak şekilde dönüşümü sağlayacağız.“ diyerek esnaftan tam not aldı.

DÜZCE’DE SU ELEKTRİKTEN PAHALI

Başkan Keleş, akşam saatlerinde Lalezar konakları sitesinin sakinleri ile buluştu. Site sakinlerine hitap eden Keleş “Bir yerel seçim sürecindeyiz. Bu seçimlerde oy vereceğiniz adayda şu iki özelliği aramanız çok önemli. Birincisi bu işte yani belediyecilikte ne kadar tecrübeli, ikincisi bu şehrin caddesini, sokağını, insanını ve sorunlarını en iyi kim biliyor? İstanbul’a su sağlayan Düzce’nin su sorunu var. Düzce’de hem sağlıksız hem de pahalı içme suyu sorunu var. Bununla ilgili içme suyu barajı için hazırladığımız projeler çöpe atıldı. Bizden sonra yaptıklarımızı yıkmakla övünen bir yönetim belediyeyi ele geçirmiş durumda. Biz görev yaptığımız sürede 192 adet hizmetin açılış kurdelesini kestik. Bunların içinde serdiğimiz asfaltlar yok. Bunların içinde topladığımız çöpler yok. Bunların içinde döşediğimiz içme suyu boruları yok. Bu projelerin bir çoğunu hibe kredilerle tamamladık. Şimdilik başkan olan eski bakan bizim yaptığımız işleri sahiplenip yeniden kurdele keserek kendi yapmış gibi bir algı oluşturuyor ama döşediği 1 metre su borusu bile yok. Kirli ve sağlıksız suyu da komşulardan 2 kat pahalıya satıyor.” dedi.

ÇAY MAHALLESİ KELEŞ’İ MEŞALELERLE KARŞILADI

Kahvehane buluşmaları için Çay mahallesine geçen Keleş’e gençler maytaplı, meşaleli karşılama düzenledi. Mahalle halkı tarafından sevinçle karşılanan Keleş “Başkanlığım döneminde benden şikayeti olan, benden memnun olmayan bir kişi çıkmadı. Ben her gün vatandaşların arasında onlarla iç içe zaman geçirdim. Bir Allah’ın kulu da diyemez ki Mehmet Keleş bize tepeden baktı. Kimse Keleş bizi hor gördü diyemez” dedi. Ulaşım, çevre, 18 uygulamaları konusunda sorunlarını dile getiren vatandaşlara Keleş’in “Her şeyin, her sorunun farkındayız, bunun için de köydeki rahat hayatımı bırakıp sizlere hizmet için tekrar yola koyuldum. Takdirlerinizle bir kez daha sizlere hizmet etmek istiyorum” sözleri alkışlarla karşılandı.
Günün sonunda İYİ Parti İl teşkilatında meclis üyesi adaylarıyla toplantıda bir araya gelen Keleş, Düzce kamuoyundan gelen geri dönüşleri meclis üyesi adaylarıyla paylaştı. “Partili partisiz herkesin en iyi meclis listesinin bize ait olduğuna dair geri dönüşler alıyoruz. Bu ilgi ve sevgiyi boşa çıkarmamak için inanç ve kararlılıkla yürüyerek seçimi kazanacağız ve 1 Nisan’dan itibaren Düzce Belediyesi çatısı altında Düzcelilere hizmet etmeye başlayacağız” diyen Mehmet Keleş Faruk Özlü’yü bir kere daha er meydanına davet ederek istediği televizyonda istediği sunucuyla canlı yayında Düzce’nin ve belediyenin durumunu tartışmaya çağırdı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir