KUŞÇUOĞLU’NDAN MUHALEFETE ‘İTHAL ADAY’ TEPKİSİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu, 14 Mayıs seçimlerinde muhalefet partilerinin siyasi özgürlüklerini kısıtlayarak Düzce’de fermuar sistemi adı altında kendilerine dayatılan ithal adayla seçime girerek halkın iradesini kısıtladıklarını ancak feraset sahibi Düzcelilerin buna izin vermeyeceğine inandığını söyledi. Kuşçuoğlu, “Düzce ile değil ülkemizle bile alakası olmamış, hayatının büyük bir bölümünü yurt dışında geçirmiş bir vatandaşı aldılar, halkımızın karşısına aday diye çıkarttılar” dedi.

AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu, geçmiş seçimlerde öz be öz Düzceli olmalarına rağmen kendi adaylarına yönelik ithal aday benzetmesi yaparak algı oluşturmaya çalışılan muhalefetin, 6’lı masanın fermuar sistemi adıyla Düzce’ye dayatmaya çalıştığı kendi ithal adaylarına ses çıkartmamasına tepki gösterdi.

“MUHALEFET, HALKIN İRADESİNİ KISITLIYOR”
Kuşçuoğlu, seçim çalışmasının ilk durağı olan Beyciler Mahalle Konaklarında bir araya geldiği seçmenlerle seçim sürecine dair görüşlerini paylaştı. Burada yaptığı konuşmada muhalefet partilerinin Düzce’ye ithal aday dayattığını ifade eden Kuşçuoğlu, şunları söyledi;
“Düne kadar bizim adaylarımıza konuşanlar kendilerine hiç bir şey söylemiyorlar. Düzce ile değil ülkemizle bile alakası olamamış, hayatının büyük bir bölümünü yurt dışında geçirmiş bir vatandaşı aldılar, halkımızın karşısına aday diye çıkarttılar. Diğer partilerde kendi özgürlüklerini kısıtladı ve tek parti altında seçime girdiler. Biz kimsenin özgürlüğünü kısıtlamadık. Düzce’de Yeniden Refah Partisinin de, BBP’nin de MHP’nin de adayları var. Türkiye’nin her yerinde bu şekilde seçimlere giriyoruz. Ama onlar bir ilde fermuar sistemi bir ilde şu sistem, diğer il de bu sistem ile aslında halkın iradesini kısıtlıyorlar.”

“HALKIN İÇİNE DAHİ ÇIKAMIYOR”
Daha sonra Ağrılılar Derneğini ziyaret eden Hakan Kuşçuoğlu, burada da ithal adaya yönelik söylemlerini sürdürerek “Bu vatandaş Pazartesi günü Düzce’den vekil olarak seçilse, ben Türkiye’de duracağını da zannetmiyorum. Seçim çalışmalarından gördüğümüz kadarıyla belirli bir noktada hareket ediyor, halkın içine dahi çıkamıyor. Emin olun bırakın halkın derdini, CHP’nin ilçelerdeki binaları nerededir onu bile bilmiyor. Buna karşın Düzce’nin hizmetine talip olmaya kalkıyor.

“MİLLİ TAKIMLI OLMAMIZ LAZIM”
Kuşçuoğlu, konuşmasının sonunda “Bu dönem hangi partili olursak olalım, aynı futbol takımı gibi Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Düzcesporlu, Ağrısporlu hiç önemli değil, ama bu dönem bizim milli takımlı olmamız lazım” diyerek Ağrılıların desteklerini istedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir