KELEŞ TV100’DEN RAKİBİ ÖZLÜ’YE SESLENDİ: DÜZCE’Yİ ÇADIRA SIĞDIRAMAZSIN!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, ulusal yayın yapan TV100’ün Güne Bakış programında Hande Aydemir’in konuğu oldu.

TV100’de canlı yayınlanan programda, bilbordları kapatan ve neredeyse her binaya dev afişler asan rakibi Faruk Özlü’yü eleştiren Mehmet Keleş, “Şimdi de dev çadır kurarak, pahalı konuklar getirerek, Faruk Özlü reklamı yapıyorlar. Bizim Düzcelilerle iftar yapmak için küçük bir çadır kurmamıza izin vermiyorlar. Dev afişlerinin milyonlarca liralık parasının nereden geldiğini açıklayamayan Faruk Özlü şimdi de Ramazan ayını ve dini duyguları kullanıyor. Düzceyi çadıra sığdıramazsınız.” dedi.

Türkiye’nin en çok izlenen kanallarından biri olan TV100’ün ulusal yayınında Güne Bakış programında Hande Aydemir’in canlı yayın konuğu olan İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, Düzce’nin tarihinden, deniz ve dağ turizminden de bahsederek Düzce’nin gönüllü turizm elçiliğini de yaptığı canlı yayında 2024 Vizyon ve Projeler içinde yer alan gelecek dönem için Düzce projelerini anlattı.

Düzce’yi ve kendisini tanıtarak söze başladığı programda, 35 yılı aşan kamu idaresi ve yerel yönetim tecrübesinden örnekler veren Başkan Keleş, “Bu şehri en iyi tanıyan aday benim, Düzce’nin insanını, sokağını, kültürünü en iyi bilen ve bu alanda en yüksek tecrübeye sahip aday benim.” dedi. Hande Aydemir’in “Görüyorum ki Düzce için yaratılmışsınız” demesi üzerine “Şöyle diyelim. Ben Düzce için doğmuşum” ifadesini kullandı.

Hande Aydemir’in Düzce’nin en önemli sorunu nedir sorusuna “Ulaşım” diye cevap veren Keleş, Düzce’nin içinden geçen D100 başta olmak üzere otoban bağlantısı ve çevre yolları entegrasyonunun olmamasının ciddi bir sorun olduğunu, şehir içi ulaşım ve trafikte ciddi sıkıntı yaşadığını anlattı. Ulaşım sorununun yanı sıra en bölgesinin en pahalı suyunu içmek zorunda kalan Düzcelilerin yaşadığı su sıkıntısı ve hava kirliliği gibi ciddi dertlerle birlikte gelecekte yaşanması muhtemel sorunların da bugünden önüne geçilmesi için projeler ürettiklerini belirten Başkan Keleş “Bu şehre yeni bir istikamet tayin etmek üzere göreve gelmek istiyoruz. Şayet önlem alınmazsa, Düzce’ye doğru bir istikamet veremezsek, gelecek yıllarda bu şehir havası solunmaz, suyu içilmez, toprağı işlenmez bir yer olacak. Düzce tarım, turizm, sanat ve spor şehri olmalı.” dedi.

KELEŞ’İN PROJELERİ HABERCİYİ BİLE ŞAŞIRTTI: “İLK DEFA DUYDUĞUM, ÇOK ORİJİNAL PROJELER”

TV100 canlı yayınında Düzce için projelerini anlattığı bölümde Hayvan Hastanesi Projesinden de bahseden Başkan Keleş “Gerek evlerimizdeki evcil hayvanlarımız için, gerekse sokaktaki can dostlarımız için bir hayvan hastanesine büyük ihtiyaç var. Göreve geldiğimizde ilk işimiz bunu hayata geçirmek olacak.” deyince Hande Aydemir “Başkanım bunu ilk defa sizden duyuyorum. Çok güzel ve çok orijinal bir proje.” dedi. Hande Aydemir’in övgüsüne teşekkür ederek karşılık veren Başkan Keleş, bir başka projesi olan Hasta Yakınları Misafirhanesi’ni, üniversite öğrencileri için dev Kampüs Evi Projesi’ni anlattıkça haberci Hande Aydemir adeta şaşkınlığını gizleyemedi ve “İlk defa duyduğum çok orijinal projeler. Umarım diğer belediyelere de örnek olur.” ifadesini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir