KELEŞ, DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜN KUTLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Gazeteciler Cemiyet Başkanı İslam Keleş, 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü kutladı.

Düzce Gazeteciler Cemiyet Başkanı İslam Keleş yayınladığı açıklamasında, “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir” dedi.
Keleş, “ Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden meslektaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.
Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm meslektaşlarımın ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden meslek büyüklerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir