Vali Selçuk Aslan Düzce TSO’yu Ziyaret Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Valisi Selçuk Aslan, geçtiğimiz haftalarda Düzce TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin kendisine gerçekleştirmiş olduğu hayırlı olsun ziyaretine istinaden iade-i ziyarette bulundu.

Ziyaret programında Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Meclis Başkanı Tanju Acar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri hazır bulundu.
Ziyarette konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Vali Selçuk Aslan’a Düzce TSO’nun idari yapısı, üyelerin demografisi ve Düzce’nin üretim-ihracat rakamları hakkında bilgiler verdi. Erdoğan Bıyık, “3 Organize Sanayi Bölgemizde firmalarımız üretimlerine devam ediyor. Ayrıca yeni OSB’miz olan Çilimli OSB’de de yer tahsislerimiz tamamlandı. Yakın zamanda inşaat çalışmaları başlayacak. Bu noktada ilimizin sanayi konusunda yeterince doyuma ulaştığını düşünüyoruz. Düzce’nin artık turizm konusunda atağa geçmesi gerektiği kanaatindeyiz. Biz de Düzce TSO olarak bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte yeni bir oluşum için hazırlıklar yapıyoruz. Sizin önderliğinizde bir birlik oluşur ise Düzce adına çok faydalı işlere imza atacağımızı düşünüyoruz. 2-5 Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan Yörex fuarına da odamız koordinatörlüğünde hazırlıklar yapıldı. Daha önce firmalarımız dağınık şekilde çalışmalarını yaparken bu yıl odamızın öncülüğünde orada yer alacaklar. Güzel bir fuar olacağını düşünüyoruz. ” İfadelerini kullandı.
Ticaret ve Sanayi Odalarının illerin gelişimindeki öneme işaret eden Düzce Valisi Selçuk Aslan, “Düzce, idari Başkentimiz Ankara ve Ekonomik Başkentimiz İstanbul’un arasında olan ve doğal güzellikler bakımından hayli zengin olan bir şehir. Yaz turizmi konusunda sezonun kısa olması dezavantaj olsa bile diğer turizm imkanlarını el birliği ile geliştirebiliriz. İlimizin turizm gelirlerini arttırabiliriz. Bu noktada hem biz kamu kesimi olarak hem de sizler özel sektör temsilcileri olarak gereken adımları planlı ve programlı şekilde atarsak olumlu sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Plansız ve vahşi bir yapılanma doğayı ve turizmi olumsuz yönde etkileyebilir. Turizm master planına uygun adımlar atılarak Düzce’nin Turizm konusunda gelişmesi daha verimli olarak sağlanacaktır. Bu noktada sizlerin de üzerinde çalıştığı birlikteliğin kurulması konusunu destekleyeceğiz. Hem kamunun imkanları hem de özel sektörün hızlı hareket etme esnekliğini kullanarak inşallah ilimizin turizmini el birliğiyle geliştireceğiz” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir