İYİ PARTİ İGM ÜYESİ MURAT ÇAĞLAR SOSYAL MEDYAYA YANSIYAN ARAÇ MESELESİNİ SORDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti İGM Üyesi Murat Çağlar, ülkenin tasarruf ekonomisi ile alakalı hassasiyetlerinin başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, birçok üst düzey yetkili tarafından dillendirildiği bu günlerde İGM Başkanı Sayın Fazlı Koç’un kullandığı araçların ve özellikle de sosyal medyaya yansıyan son aracın durumu sordu.

Aracın İGM Envanterine girip girmediği hususunda bilgilendirme talepleri olduğunu ileten Murat Çağlar ” Düzce’nin en önemli kurumlarından birisi olan İl Genel Meclisi’nin tasarrufu ve hizmet konuları ile gündeme gelmesini arzu ederdik ama son yaşananlar biz çoğu meclis üyesini olduğu gibi Düzcelileri de rahatsız etmiştir. Yine basına yansıdığı kadarı ile birçok araç da Sayın Fazlı Koç’a tahsisli iken ve daha öncesinde de makam aracı zaten var iken 3. bir aracın tahsisi ne kadar doğru ve yerindedir merak ediyorum’ dedi.

Aracın resimlerini de paylaşan ve bu gün yapılan Meclis toplantısında dahi kurumun önünde yer alan aracın akıbetini soran Çağlar:

1) Sivil plakalı olan bu araç kime aittir? Envanter girişi var mıdır? Var ise kimin üzerinden hangi şartlarla araç kuruma alınmıştır? Aracın daha önceki sahibi kimdir?

2) Sayın Fazlı Koç’a tahsisli şu anda kaç makam arabası vardır? Daha önce Sayın Çiğdem Günal tarafından kullanılan araç neden Sayın Koç tarafından tercih edilmemektedir?

3) Resmi paylaşılan araç ihale ile satılacak iken satış neden iptal edilmiştir? Hangi kurum ve kişi yetkisi paralelinde araç Sayın Fazlı Koç tarafından kullanılmaktadır ve Sayın Koç bu aracı daha ne kadar kullanmaya devam edecektir ?..
diyerek sorularına kısa zamanda cevap verilmesini umduğunu söyledi..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir