İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İtfaiye Teşkilatı’nın 309. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde geleceğin itfaiyecilerini ağırladı. İtfaiye Haftası dolayısıyla, teşkilatı ziyaret eden öğrenciler, itfaiyecilerin haftasını kutlarken aynı zamanda itfaiyeciliğe dair bilgileri uygulamalı olarak öğrendiler.

İtfaiye Teşkilatı’nın 309. kuruluş yıldönümü ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü de itfaiye haftası dolayısıyla her kesimden vatandaşın ve öğrencilerin akınına uğruyor.

Modernize edilerek hizmet vermeye başlayan yeni hizmet binasında hafta dolayısıyla hazırlıklarını yaparak misafirlerini ağırlamaya başlayan Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Kaskları ve itfaiye üniformaları ile alanı gezen minikler, itfaiyenin yangın ve diğer çalışmalarda kullandıkları ekipmanlarla ilgili bilgi edindi. Minik itfaiyeciler yangın hortumu ile temsili yangınları söndürmeye çalışırken renkli görüntüler oluşturdu. Öğrenciler, eğlenirken bir yandan da yangına nasıl müdahale edildiğini uygulamalı görmüş oldu.

İtfaiye araçlarına binerek içerisindeki malzemeleri de incelemeyi ihmal etmeyen minik misafirler daha sonra itfaiye binasını gezdi. İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman ve itfaiye personeli ziyaretçilerine çikolata ikramında bulunup, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

İtfaiye Teşkilatının kuruluş yıldönümü doğrultusunda müdürlük hafta boyunca ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir