İŞARET DİLİNE İLGİ ARTIYOR

4155-isaret-dili_2
Daha Fazla Göster

Düzce Belediyesi, işitme engelli bireylerle daha etkili iletişim kurmak amacıyla engelli yakınları ile işaret dilini öğrenmek isteyen vatandaşlara yönelik kurs açtı. Alanında uzman eğitmenin görev aldığı kurs 2 ay sürecek.

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve Düzcelilere hemen hemen her alanda eğitim veren Meslek Edindirme Kursları ( BELMEK) branşlarına bir yenisini daha ekledi. İşitme engelli bireylerle iletişimin kolaylaştırılması, onların istediklerini ve taleplerinin anlaşılması için açılan kurs BELMEK Film Platosunda başladı.

A’DAN Z’YE İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİLECEK

İşaret Dili Kursu’nun eğitmeni Beyza Köklü, kursiyerlere, başlıca el alfabesi, aile ve çevre, zaman terimleri, duygular, okul ve eğitim, taşıtlar, canlılar, renkler, coğrafi terimler, iller, ülkeler, zıt kelimeler, spor terimleri, matematik-ölçüler, yiyecek-içecekler, ev eşyaları, sağlık terimleri ve meslekler hakkında eğitimler verecek.

resim yükle

KURSTA ÖĞRENCİ DE VAR MÜDÜR DE VAR

İşitme engelli vatandaşlarla iletişim kurmalarını sağlayan el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan Türk İşaret Dilini öğrenmek amacıyla kursta öğrenciler de müdürler de yer aldı.

İşaret Dili Kursu’nu başarıyla tamamlayan vatandaşlara, kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika verilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

DuzceLife ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!