İŞARET DİLİNE İLGİ ARTIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi, işitme engelli bireylerle daha etkili iletişim kurmak amacıyla engelli yakınları ile işaret dilini öğrenmek isteyen vatandaşlara yönelik kurs açtı. Alanında uzman eğitmenin görev aldığı kurs 2 ay sürecek.

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve Düzcelilere hemen hemen her alanda eğitim veren Meslek Edindirme Kursları ( BELMEK) branşlarına bir yenisini daha ekledi. İşitme engelli bireylerle iletişimin kolaylaştırılması, onların istediklerini ve taleplerinin anlaşılması için açılan kurs BELMEK Film Platosunda başladı.

A’DAN Z’YE İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİLECEK

İşaret Dili Kursu’nun eğitmeni Beyza Köklü, kursiyerlere, başlıca el alfabesi, aile ve çevre, zaman terimleri, duygular, okul ve eğitim, taşıtlar, canlılar, renkler, coğrafi terimler, iller, ülkeler, zıt kelimeler, spor terimleri, matematik-ölçüler, yiyecek-içecekler, ev eşyaları, sağlık terimleri ve meslekler hakkında eğitimler verecek.

KURSTA ÖĞRENCİ DE VAR MÜDÜR DE VAR

İşitme engelli vatandaşlarla iletişim kurmalarını sağlayan el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan Türk İşaret Dilini öğrenmek amacıyla kursta öğrenciler de müdürler de yer aldı.

İşaret Dili Kursu’nu başarıyla tamamlayan vatandaşlara, kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika verilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir