İTFAİYE İNŞAATINDA SONA DOĞRU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çoban mevkiinde yapımı devam eden bölgenin en modern itfaiye binası inşaatında çalışmalar aralıksız sürüyor. İnşaat çalışmaları devam eden şantiye alanında bir de su deposu inşa ediliyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün her fırsatta dile getirdiği bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatının modern binasının yapımında sona yaklaşıldı. 2 Bin 400 metrekare alan üzerine inşasına başlanan yeni itfaiye binasının ince ve alçı sıva işlemleri tamamlandı. Kaba inşaatının kısa süre içinde tamamlandığı itfaiye istasyonunda önümüzdeki günlerde izolasyon yapılacak ve mekanik tesisatı da bina içine yerleştirilecek.

SU DEPOSU YAPILIYOR

Batı Karadeniz bölgesinin en modern itfaiye binası ve olası vakalarda Düzce’nin her bölgesine 7 dakikada müdahale edilebilecek kapasitede olacak olan itfaiye teşkilatının su sorunun da çözülmesi için bina bahçesine su deposu inşaatına başlandı. Ayrıca binanın çatısının kapatılması için de malzemeler temin edilerek çalışma başlatılacak.

BİNANIN TAŞLARI SEÇİLDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatı olması için çalıştıklarını ve filoya yeni araçlar da kattıklarını bildirdi. Beltaş A.Ş’den itfaiye binasında kullanılacak taşların da seçildiği belirten Başkan Özlü, “ İlimizde ve bölgemizde can ve mal kaybının önüne geçmek hatta Türkiye’nin dört bir yanına müdahale edebilecek kabiliyette bir teşkilatımız olacak. Araç ve ekipman donanımımızı artırdık. Yeni ve modern itfaiye binamızı tamamlamak için titiz bir çalışma yürütüyoruz” ifadelerinde bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir