İl Başkanı istifa Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, 2023 yılı genel seçimlerinde aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Düzenlediği toplantıyla istifasını resmen duyuran Keskin, veda ederken net ve iddialı konuşarak “Önce 3-0 yapıp milletvekilliklerini alacağız. Ardından ise 10-0 yaparak yerel seçimlere damgamızı vuracağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, 2023 genel seçimlerinde AK Parti Düzce Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa etti. AK Parti Düzce İl binasında düzenlenen toplantıyla istifasını duyuran Keskin, zor dönemlerden geçtiklerini ifade ederek “2001 yılında kurucusu olduğum AK Parti’de Allah’a çok şükür 6 yıl Merkez ilçe Başkanlığı son 4 yıldır il başkanlığı görevimi tüm arkadaşlarımla tamamlamaya çalıştım. 2019’da göreve geldiğim ilk andan itibaren herkesi hoş kendimizi boş göreceğiz. Nefsimizi ayaklar altına alıp milletin hizmetkarı olacağız dedik. Başka hiçbir derdimiz yoktu. Biz AK Parti teşkilatları olarak hepimiz ilk günden itibaren millete hizmetkar olma yolunda sayın Cumhurbaşkanımıza layık bir teşkilat olmak adına gece, gündüz çalıştık. 2019’da hiç hesap edemediğimiz bir dizi Allah beterinden korusun felaketler yaşadık. 2 sefer sel felaketi, pandemi son olarak deprem yaşandı ve zor günler geçirdik. Bu teşkilat alnı açık bir  şekilde bunların üstesinden geldi. Ak davamızı her beldede, her ilçede, her mahallede anlatmaya, dilimizin döndüğünde bu hizmetleri aktarmaya, nasıl bir fazla çivi çakabiliriz, tüm olumsuzluklara rağmen bir hizmet yarışına girerek, Ankara’dan istediklerimizi aldık” dedi.

CUMHURBAŞAKNI İSTİFA ETMEMİZİ İSTEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında oluşturulan komisyonun milletvekilliği aday adaylığı için istifasını istediğini söyleyen Keskin, “Bu makamlar gelip, geçici makamlar. Bu makamlar hizmet makamları. Benden önce çok sayıda arkadaşım gelip, geçti. Herkesin bu hikayede bir yeri var. Tüm Türkiye’de AK Parti 2023 yılı seçimlerine giderken il başkanlığından istifa edecekleri sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir komisyon belirledi. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile bizde görevimizden istifa ettik” ifadelerini kullandı.

 

BİRBİRİMİZE AİLE BAĞI İLE BAĞLIYIZ

Keskin, kendisine milletvekilliği görevi verilip, verilmemesinin bir önemi olmadığının altını çizerek “Allah nasip eder, Düzceliler onay verirse milletvekili olarak devam edeceğiz. Devam, edip etmemek, bir yerde olmamak AK Parti teşkilatçılığı açısından önemli değil. Önemli olan bu davaya hizmet etmektir. Nice gizli kahramanlar var. Mahallelerinde, köylerinde nice bu davayı anlatan arkadaşlarımız var. Bizler bu makamları doldurduk. Hatalarımız vardır. Hepiniz hakkınızı helal edin. Sizlerin başkanı olmaktan ben gurur duyuyorum. Bir ağabey, kardeş gibi birbirimizi tanıdık. Birbirimize güvendik. Bu siyasi arenadaki diğer partilerde olmayan bir aile bağı var. Kimler aday olacaksa, kimler başkan olacaksa hepsine hayırlısı oldun” dedi.

 

ÖNCE 3-0 SONRA 10-0 YAPACAĞIZ

2023 genel seçimleri ve 2024 yerel seçimleri konusunda iddialı konuşan Keskin, “Düzce 2023 yılında Cumhurbaşkanımıza ciddi bir destek verecek. Biliyorsunuz 2018’de her 4 kişiden 3 kişinin destek verdiği bir yerde yaşıyoruz. Bunu muhafaza etmek çok zor. Bu çok kıymetli. Ben inanıyorum ki 2018’den daha çok oy alacağız. 2018’den daha çok milletvekilliğinden oy alacağız. Rekorlar kıracağız. Milletimiz Cumhurbaşkanımızın arkasında duracak. Bizde gururla Düzce’yi size getirdik diyeceğiz. AK Parti teşkilatları insan içine çıkmayacak, köylere gidemeyecek, beldelere, ilçelere, hanelere giremeyecek bir teşkilat değil. Alnımız açık. Biz yaptıklarımızla, yapamadıklarımızla hesap veren bir teşkilatız. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm AK Parti teşkilatı Düzce’yi bizden iyi biliyor ve analiz ediyoruz. Önümüzdeki Şubat ayında aday adaylıkları süreci başlayacak. Mart ayında adaylar açıklanacak ve seçim çalışmaları başlayacak. Bizim ilk hedefimiz 3 milletvekilini kazanacak. Ardından yapılacak yerel seçimlerde 10-0 yapacağız. Ben buna inanıyorum. Çok teşekkür ederim. İyi bir dönem geçirdik. Hepiniz hakkınız helal edin. 10 gün içinde yeni il başkanımız belli olur. Resmi seçim takvimi açıklanır. Aday adaylıkları ve adaylar belli olur. Süreç devam eder” şeklinde konuştu.


Kaynak: duzceninsesi.com.tr

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir