“Hayatta Başarılı Olmak İçin Çok Yönlülük Önemli”

featured
????????????????????????????????????
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi, Google Developer Student Clups Düzce, Women Teachmakers, Google Developer Grups Düzce iş birliği ile düzenlenen “Dijital Dünyada Kadınlar” başlıklı program, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Dijital dünyada başarılı iş kadınlarının öğrencilerle bir araya geldiği programın ilk konuşmacısı Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar oldu. Eğitim hayatından akademisyenliğe uzanan kariyer yaşamında edindiği tecrübeleri Düzce Üniversitesi öğrencileriyle paylaştı.

Benzer hayatlar yaşadığımızı ancak geçtiğimiz yolların farklı olduğunu belirten Rektör Çakar, öğrencilere hitaben  “Hayatınızda kötü insanlar, sizi beklemediğiniz anda hayal kırıklığına uğratacak insanlar da olacak. Önemli olan bunlara hazırlıklı olup sizi yolunuzdan döndürmelerine izin vermemek. Yaşadığınız olumsuzluklar kendinizi geliştirme fırsatı sunacak.” şeklinde konuştu.

Hayatta başarılı olmak için çok yönlü olmanın önemi üzerinde duran Prof. Dr. Çakar, “Günümüz rekabet dünyasında ne kadar fazla konuya hakim olursanız o kadar başarılı olursunuz. Bir ahtapot gibi her kolunuzun ayrı bir özelliği olmalı. Paranoyaklık derecesi dışında şüphecilik de öğrenmenize katkı sağlar.” ifadeleriyle yaşam ve meslek hayatıyla ilgili yol gösterici açıklamalarda bulundu.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, özel sektörde farklı firmalardan edindiği tecrübeleri aktarmak amacıyla Kariyer Merkezi’nde görev aldığını ifade etti.

İnsanların hayatta tek olmadıklarına işaret eden Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, “Ailenizden, çevrenizden destek almayı unutmayın. Siz kendinize güvenin. Güveniyorsanız, çevrenizde size güven duymaya başlıyor. Tüm öğrencilerimizi Kariyer Merkezimize çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.

Programda; Google Developer Student Clups Düzce Lideri Elif Sinem Ağar, Üniversitemiz Google Developer Student Clups Danışmanı Arş. Gör. Ezgi Kara, Prof. Dr. Filiz Birbir Ünal, Women Teach Makers Embessıdırı Rüveyda Hilal Akçınar ile Getir Pltform Infrastructure Enginner Gazi Dizdaroğlu kariyer, meslek hayatları ve sektörle ilgili önemli bilgiler paylaşarak öğrencilerin mezuniyet sonrası iş dünyasında başarılı olabilmeleri adına altın değerinde tavsiyelerde bulundular.

“Dijital Dünyada Kadınlar” başlıklı program,  GDSC Düzce Mentörü Batuhan Başay tarafından verilen “Tensflow ve Yapay Zeka Eğitimi” ile sona erdi. Programın sonunda Düzce Üniversitesi öğrencileri için sürpriz çekilişler gerçekleştirildi ve katılım sertifikası takdim edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir