Gastroenteroloji Bilim Dalı Doktorları “Endoskopik Ultrason (EUS) Atölyesi” Çalıştayında Bilgi ve Deneyimlerini Paylaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Endoskopi Ünitesi’nin düzenlediği ulusal “Endoskopik Ultrason (EUS) Atölyesi” adlı çalıştayda tanı ve tedaviye yönelik vaka uygulamaları yapıldı.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Endoskopi Ünitesi’nde gerçekleştirilen çalıştaya; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Torun, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı, öğretim üyeleri ile Türkiye’nin farklı bölge ve şehirlerinden gelen Gastroenteroloji alanında çalışmalar yürüten hekimler katıldı.

Endoskopik işlemlerin görüntüleme teknolojisindeki yenilikler ile tanı ve tedavi uygulamalardaki gelişmelerin paylaşıldığı etkinlikte; Prof. Dr. Mehmet Bektaş, Prof. Dr. Emrah Alper, Prof. Dr. Hüseyin Ataseven ve Doç. Dr. Göksel Bengi bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Türkiye genelinde Gastroenteroloji Bilim Dalı’nda eğitim verme yetkinliğine sahip sayılı sağlık merkezlerinden biri olan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, düzenlediği çalıştay, sempozyum ve konferans gibi etkinliklerle bilimsel çalışmalara da öncülük ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir