Etkinliğe Kaymakamdan Anlamlı Ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çilimli Anaokulu öğrencileri 2023 Egitim Vizyonu kapsamında gelişen eğitim sistemine ayak uydurmak adına yeniliklere ve kendilerini geliştirmeye devam ediyor.

Bu doğrultuda okul öğretmenlerinden Güler Dereli  tarafından öğrencilere  “Akıl ve Zekâ Oyunları” hakkında eğitimler veriliyor. Her sınıfta bulunan “Pratik bardaklar, Mangala, Dokuz Taş, Koridor ve Satranç” oyunları ile ilgili öğrencilere verilen eğitimlerle öğrenciler analitik düşünme becerileri kazanıyorlar. Bugün de okulumuzda tüm sınıfların katılım gösterdiği toplu zeka oyunları yarışması yapıldı. Yarışmalar esnasında Çilimli Kaymakamı Onur Şan ile İlce Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Yurttaş Çilimli Anaokulunu ziyaret etti. Çocuklarla tanışan Çilimli Kaymakamı Şan, oyunlar ve eğitimler hakkında  çocuklarla sohbet etti. Kaymakam Şan’a Akıl ve Zeka Oyunlarının planlı hareket etmenin önemi ve gerekliliği, süratli-doğru-çabuk    düşünebilmeyi sağladığı, olaylara doğru yaklaşabilme yetenekleri gibi çocuklar üzerinde ki gelişimsel özelliklerinden bahsedilerek öğretmenlerin de zekâ oyunlarını çocuklara öğretmeden önce oyunlara  iyi derecede hakim olmaları gerektiği, bu nedenle eğitimlerin öğretmenlere de verildiği anlatıldı.

Çilimli Anaokulu Müdürü Nuray Eran Türedi; “Okulumuza yapmış oldukları ziyaretten dolayı Çilimli Anaokulu olarak Kaymakamımıza ve Müdürümüze teşekkür ederiz” ifadelerine yer veri.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir