Efteni Gölü Kuş Gözlemi ve Tabiatı Anlama Kampının İlki Başarıyla Sona Erdi

featured
????????????????????????????????????
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Kariyer ve Teknoloji Geliştirme Derneği (DÜKAT) tarafından düzenlenen, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destekleme Programı 2020-1 çağrısı kapsamında desteklenen “Efteni Gölü Kuş Gözlemi ve Tabiatı Anlama Kampı” Düzce Üniversitesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gölyaka Belediyesi, Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi Kariyer Topluluğu iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren DÜKAT Derneği Başkanı Selçuk Cantürk, Efteni Kampı’nı Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Akif Keten ile planladıklarını belirtti. Bu yıl iki defa gerçekleşecek olan programın, Düzce’de liselerde eğitim gören öğrenciler ile 20 farklı üniversitede öğrenim görmekte olan üniversite öğrencilerine yönelik düzenlendiğini ifade eden Selçuk Cantürk, her geçen yıl çıtayı biraz daha arttırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Programa katılan gençlerimizin “Gönüllü Turizm Elçileri” olarak Düzce tabiat güzelliklerinin tanıtılmasında önemli rol oynayacaklarını söyleyen Cantürk,  DÜKAT olarak bu ve bunun gibi pek çok vizyon projeleri ile yollarına devam edeceklerinin altını çizerek, Efteni Kampı’nın şehrin bir markası haline geleceğini dile getirdi.

Başta Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Mevlüt Şanlışimşek ile programda emeği geçenlere, öğrencilere ve ailelerine teşekkür eden Selçuk Cantürk, “Yarının doğası bugünden yaratılır. Öğrencilerimiz artık bunun farkında.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleri ile bölgede bir ilke imza atan DÜKAT tarafından gençlerimize beş gün süresince; Türkiye’nin önemli tabiat alanlarından biri olan “Efteni Gölü Kuş Gözlemi”, “Yaban Hayatı” ve “Botanik” konulu eğitimlerin yanı sıra çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir program sunuldu.

“Efteni Gölü Kuş Gözlemi ve Tabiatı Anlama Kampı” programının ilk grup katılımcıları olan lise öğrencileri, başarılı bir eğitim süresi geçirdiklerini ifade ederek programa katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir