Düzce Üniversitesi’ne İstanbul’da Yoğun İlgi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi, EKET Fuarcılık’ın  İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlediği “Üniversite Tanıtım Günleri” etkinliğinde üniversite adayı öğrencilerle buluştu.

Düzce Üniversitesi’nin standına yoğun ilginin olduğu etkinlikte; Düzce Üniversitesi’ni İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Berkant Yılmaz ve Kadir Ay, iki gün süreyle üniversite adaylarını bilgilendirdi. Gelecek planları yapan, üniversiteye hazırlanan öğrencilere yardımcı olmak ve doğru bilgi vererek akıllarındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla öğrencilerle sık sık bir araya gelen Düzce Üniversitesi, ülkemizin teminatı olan öğrencilere yol göstermeye devam ediyor.

Bu kapsamda İstanbul’da öğrenim gören gençlerle buluşan Düzce Üniversitesi, bilinçli meslek ve üniversite seçiminin önemini öğrencilerle ve aileleriyle de paylaştı. Üniversite adaylarına ve rehber öğretmenlere, üniversitenin; fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksekokulları ile lisans ve ön lisans programları hakkında detaylı bilgiler aktaran tanıtım görevlileri; nitelikli eğitimi, donanımlı akademik kadrosu, modern derslik, laboratuvar ve spor tesisleriyle Düzce Üniversitesi’nin yükseköğretimde doğru bir adres olacağını vurguladı. Ayrıca etkinlikte, Düzce Üniversitesi’nin yürüttüğü bölgesel kalkınma projesi kapsamında yaptığı çalışmaları ile yeni hayata geçirdiği ve öğrencilere iş bulma konusunda büyük avantaj sağlayan “İstihdam Meleği” projesi de ziyaretçilerle paylaşıldı.

Binlerce öğrencinin katılım gösterdiği, alanında kendini kanıtlamış başarılı kişilerin kariyer planlamasında dikkat edilmesi gerekenlerin anlatıldığı, bilgilendirici konferansların da verildiği etkinlikte, Üniversitemizin;  ilkleri, başarı sıralamaları, bilimsel projeleri ve bölgesel kalkınmaya katkıları ile gençleri girişimci bir ruhla geleceğe en iyi şekilde hazırladığı anlatıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir