Düzce Üniversitesi’nden Çam Gölgesinde Fidanlar Resim Sergisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Programı tarafından düzenlenen “Çam Gölgesinde Fidanlar” başlıklı sanal resim sergisi sanatseverlerle buluştu.

Sergi; Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sevgi Bayram Korkut ve Grafik Tasarım Programı öğrencilerinin, Yeşilçam filmlerinde görmeye aşina olduğumuz ustaların füzen tekniği ile oluşturdukları portrelerinden oluşuyor.

Yeşilçam filmleri, günümüz kuşağının daha çocukluğundan izlemeye alıştığı ve bugünlerde de her genç kuşağın bile gülümseyerek ya da hüzünlenerek anımsadığı ve izlediği filmler olarak hafızalarda yer alıyor. Her ne kadar yıllar önce yapılmış olsa da Yeşilçam filmleri, günümüzde de tekrar tekrar bıkmadan usanmadan izlenen filmlerin başında geliyor ve farklı türlerde birçok Türk klasiği filmleri birçok kişi tarafından beğeniyle izleniyor.

Büyük imkânsızlık yaşasa da, gücün ve dayanıklılığın da simgesi olan Yeşilçam, yaz kış yapraklarını dökmeyen çam ağacı gibi her daim ayakta kalmayı başarıyor. Öğr. Gör. Sevgi Bayram Korkut ve Gölyaka Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Programı öğrencileri, oluşturdukları başarılı eserleri ile Yeşilçam filmlerine dikkat çekiyor ve sanatın ustalarına verdikleri değer ile takdir topluyor.

25 Nisan – 29 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak “Çam Gölgesinde Fidanlar Resim Sergisi”ne https://sanalsergi.duzce.edu.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir