Düzce Üniversitesi Türkiye İnovasyon Haftası Etkinliklerinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Üniversitesi; T.C. Ticaret Bakanlığı’nın katkıları, Türkiye İhracatçılar Meclisi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı inovasyon organizasyonu olan Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katılarak bilimsel ve inovatif faaliyetlerini ziyaretçilerle paylaştı.

“İnovasyonun Yeni Yüzyılı” teması ile 3 yılın ardından bu yıl tekrar fiziksel olarak Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla başladı. İki gün süresince gerçekleştirilecek organizasyon; global şirketlerin üst düzey yöneticilerinden, inovasyonun fikir liderlerine, akademisyenlerden öğrencilere, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yöneticilerinden kamu kurumlarının en üst düzey temsilcilerine kadar tüm paydaşları bir araya getirdi.

Düzce Üniversitesi, bu organizasyona katılarak inovasyona verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu. Organizasyonda Düzce Üniversitesi’ni;  Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü Öğr. Gör. Mehmet Fatih Çakır, Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi Öğr. Gör. Tuğçe Çaprazlı ile Songül Bir temsil etti. Düzce Üniversitesi standını Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul başta olmak üzere birçok katılımcı ziyaret etti.

Düzce Üniversitesi’nin nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, bilimsel projeleri, başarıları, katma değerli bölgesel kalkınma çalışmaları ziyaretçilerle paylaşıldı. Düzce Üniversitesi’nin, ülkemiz üniversiteleri arasında “Fiziksel Bilimler” alanında birinci, “Mühendislik” alanında da devlet üniversiteleri arasında yine birinci sırada yer alarak büyük bir başarının sahibi olduğu da vurgulandı.

Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün bölgesel kalkınma faaliyetleri başta olmak üzere, Düzce Üniversitesi’nin Çevre ve Sağlık Alanlarında İhtisaslaşma Programı kapsamında yetiştirdiği tıbbi ve aromatik bitkilerden ürettiği lisanslı, markalı ihtisaslaşma ürünleri de tanıtılarak ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Birçok katma değerli çalışma yürüten Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin (DAGEM) ulusal ve uluslararası çapta kabul görmüş arı ürünleri de oldukça beğeni topladı.

Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katılan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, tanıtım standını ziyaret ederek Düzce Üniversitesi akademisyenlerine emekleri için teşekkür etti. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri, kamu kurum ve kuruluşlarını da ziyaret ederek istişarelerde bulunan Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi’nin inovasyon ve Ar-Ge alanlarına özel önem verdiğini ve sürekli gelişim içerisinde olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerinde; savunma sanayisinden değişime, teknoloji inovasyonundan uzaydaki küresel rekabete, finansmanda inovatif çözümlerden yapay zekaya kadar daha birçok konuda, alanında uzman konukların katılımıyla birçok oturum düzenlendi ve ufuk açıcı bilimsel tartışmalar gerçekleştirildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir