DÜZCE TÜM İMKANLARIYLA AFET BÖLGESİNDE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından yaraların sarılması için Düzce Belediyesi bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatı ile afet bölgesine giden Başkan Yardımcısı Murat Gülmez ve İtfaiye Amiri Mehmet Caner Polat, bir dizi temasta bulundu.

6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremin yaralarının sarılması için Düzce Belediyesi tüm imkânları ile bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren tüm imkânlarını seferber ederek afet bölgesindeki yerini alan Düzce Belediyesi, yardım elini bölgeden çekmiyor.

BAŞKAN ÖZLÜ, YARDIMCISI VE İTFAİYE AMİRİNİ BÖLGEYE GÖNDERDİ

Meydana gelen depremin ardından bölgeye giderek eksikleri yerinde tespit eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü geçtiğimiz günlerde tüm başkan yardımcılarını kardeş ilçe Türkoğlu’na göndermişti. Başkan Özlü’nün talimatıyla Başkan Yardımcısı Murat Gülmez ve İtfaiye Amiri Mehmet Caner Polat yeniden deprem bölgesine gitti.

BİR DİZİ TEMASTA BULUNDULAR

Kahramanmaraş’ın koordinatör Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ile bir araya gelen Gülmez ve Polat Düzce Belediyesinin depremin ardından şu ana kadar yaptığı çalışmaları aktardı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını da ziyaret eden Gülmez ve Polat, dönüşümlü olarak hizmet veren Düzce Belediyesi itfaiye personeli ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
İtfaiyenin ardından kardeş ilçe Türkoğlu’na hareket eden Gülmez ve Polat burada Düzce Belediyesinin iş makineleri ve temizlik işleri müdürlüğünün yaptığı çalışmaları inceledi. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ile de görüşen Başkan Yardımcısı Gülmez ilçenin güncel taleplerini tek tek not aldı.

AFET MÜDAHALE VE İTFAİYE EĞİTİM MERKEZİ KURULACAK

Başkan Yardımcısı Murat Gülmez ve İtfaiye Amiri Mehmet Caner Polat son olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan ile bir araya geldi. Başkan Özlü’nün talimatı ile Düzce’ye kurulması planlanan Afet Müdahale ve İtfaiye Eğitim Merkezi hakkında görüş alış verişinde bulunduklarını dile getiren Başkan Yardımcısı Murat Gülmez; “Başkanımız Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla Düzce’ye kurulacak olan Afet Müdahale ve İtfaiye Eğitim Merkezi için çalışmalarımıza başladık. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda Düzce’mize kurulacak olan eğitim merkezi ile ilgili yapılması gerekenleri tespit ettik. Afet Müdahale ve İtfaiye Eğitim Merkezimiz ile olası ulusal ve uluslararası çaptaki afetlere müdahale edebilecek kapasiteye ulaşacağız. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir