Düzce TSO ve Düzce Üniversitesi Arasında Staj Protokolü İmzalandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Düzce Üniversitesi arasında Staj ve İşletmede Mesleki Eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Düzce Üniversitesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve üniversite yöneticileri katıldı.
İmza töreninde konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, nitelikli istihdamın en önemli adımlarından biri olan Staj ve İşletmede Mesleki Eğitim konusunun öncelikli hedeflerinden olduğunu söyledi. Bıyık, “Düzce’deki sanayici üyelerin en önemli sorunlarından biri nitelikli istihdam. Ziyaret ettiğimiz ve bizimle temasa geçen üyelerimizden aldığımız en önemli geri bildirim konusu durumunda. Biz de oda olarak bu konuda en büyük paydaşımız olan Düzce Üniversitesi ile geçmişten bugüne kadar süren işbirliğimizi pekiştirmek istiyoruz. Nitelikli istihdamın artması, üyelerimizin ihtiyacı olan seviyelerdeki personellerin yetiştirilebilmesi amacıyla bu protokolü çok önemsiyoruz. İmzaladığımız protokolün, üniversitemize, üyelerimize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.
İmzalanan protokol ile; Düzce Üniversitesine bağlı akademik birimlerde eğitim gören öğrencilerin, Düzce Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı firmalarda staj/ işletmede mesleki eğitim olanaklarının artırılması ve firmalarca ihtiyaç duyulan iş gücünün karşılanmasına yönelik istihdam odaklı iş birliğini kapsadığı belirtildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir