DÜZCE OTLARI BEREKET FESTİVALİ’NİN TARİHİ BELLİ OLDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber ve konsey üyelerinin katılımıyla Encümen Salonu’nda yapıldı. Toplantıda bu yıl 7’ncisi düzenlenmesi planlanan Düzce Otları Bereket Festivali’nin yeri ve tarihi kararlaştırıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal çalışmaları ve organizasyonları ile takdir toplayan Düzce Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısına başkanlık etti. Encümen Salonu’nda düzenlenen toplantıda Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber, Kadın Meclisi Başkanı Zeliha Altıntaş ve Genel Sekreter Ayfer Yüksel hazır bulundu. Yaz döneminde yapılacak çalışmalar ve Düzce için büyük önem taşıyan Düzce Otları Bereket Festivali’nin konuşulduğu toplantıda önemli kararlar alındı. Karara göre; 7. Düzce Otları Bereket Festivali 7-8-9 Temmuz 2023 tarihleri arasında Konuralp Antik Kenti’nde düzenlenecek.

FESTİVAL 7-9 TEMMUZ’DA KONURALP’DE DÜZENLENECEK

Bugüne kadar yapılan sosyal çalışmalar ve Kent Konseyi sayesinde belediye ile vatandaşların daha kolay iletişim kurmasına vesile olan herkese teşekkür eden Başkan Dr. Faruk Özlü, Düzce Otları Bereket Festivali’nin bu yıl 7’nci kez düzenleneceğini belirterek toplantı hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Düzce’de yaşayan her kesimden vatandaşımızın belediyeye erişimi konusunda gösterdikleri çaba ve gayret için Kent Konseyi’mizi ve bünyesindeki meclis üyelerini tebrik ediyorum. Bugün yürütme kurulu gündemini görüşmek için bir araya geldik. Biliyorsunuz her yıl düzenleyip geleneksel hale getirdiğimiz Düzce Otları Bereket Festivali’miz var. Bu yıl 7’nci kez düzenleyeceğimiz festival; adına yakışır bir organizasyon ile 7-9 Temmuz tarihleri arasında Düzce’mizin tarihi simgesi Konuralp Antik Kenti’nde ilk kez yapılacak. Bu konuda hem kent konseyi üyelerinden hem de konunun ilgilileri ile yaptığımız görüşmeden böyle bir sonuç çıktı. Festivalin ruhuna uygun bir ortamda Düzce’mizin bereketli topraklarının zenginliklerini tanıtacağız. Bu bizim için çok önemli.”

HER TÜRLÜ İMKAN VE ARAÇ DESTEĞİ SAĞLANACAK

Konuralp’de ilk defa ancak bu yıl 7’ncisi düzenlenecek Düzce Otları Bereket Festivali’nin aynı zamanda Konuralp’in tanıtımına da katkı sağlayacağını aktaran Başkan Özlü, ‘vatandaşlarımızın ulaşım konusunda zorluk çekmemesi için gereken her imkan sağlanır, düzenleme yaparız’ diyerek festival alanında yapılacak kortej ile festival alanı Konuralp arasında ulaşım desteği konusunda belediyenin imkan sağlayacağını sözlerine ekledi.

Ayrıca toplantı sonunda paylaşılan bilgide; festivale katılmak isteyenlerin ilerleyen tarihlerde Düzce Kent Konseyi ile yüz yüze görüşebileceği ya da açıklanacak tarihler arasında Düzce Kent Konseyi Whatsapp Hattı 05375270957 numarasından ayrıntılı bilgi alarak başvuru yapabileceği ifade edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir