Düzce Olimpik Anneler Kooperatifi’nin “Üretim Merkezi” Açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu destekleriyle kuruluşu tamamlanan Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin “Üretim Merkezi” açılışı Fevzi Çakmak Mahallesi İl Özel İdaresi İş Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Düzenlenen açılış törenine; Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri Özkan Çakır, Murat Saydam, Yalçın Top, Meclis Üyesi Hasan Arslan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Gençlik Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar, Düzce İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Simay Üzmez Şişman ve Kurul Üyeleri, Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Alayıldız ve video konferans yöntemi ile açılış törenine katılan katılımcılar hazır bulundu.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Alayıldız, çocukları sporun içinde tutarak olimpiyat oyunları, Avrupa ve Dünya şampiyonaları yolunda desteklemeyi hedeflediklerini belirterek, Spora da anne eliyle destek olmak istiyoruz. Biliyoruz ki annenin elinin değdiği her yerde çiçek açar. Şimdiden sadece Düzce değil, olimpik takımlarda yer alan, olimpiyat kotasını geçmiş birçok sporcumuza sponsorluk ediyor ve onları anne eliyle besliyoruz. Çok kısa süre sonra inşallah Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’nde de sporcularımız ticari amaçlı değil, anne sevgisiyle hazırlanmış ürünlerle beslenmeye başlayacak” ifadelerini kullandı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar kadınlarımızın emekleriyle, ortak niyet ve amaçla bir araya gelmesi gerçekten hepimizin ihtiyacı olan bir cesaret ve motivasyon gerektirdiğini belirtti.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin şu ifadelere yer verdi; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu güzel tesisi hizmete açıyor olmaktan, bu güzel birlikteliğin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak özellikle son dönemde kadın girişimciliğine, kadınlarımızın ekonomik hayata dahil olmasına destekler sağlamaya çalışıyoruz.  Gerek mentörlük faaliyetleri, gerekse eğitim çalışmaları ile kadınlarımızın ekonomik hayata dahil olmaları için teşvik ediyoruz. Biliyoruz ki kadınlarımız yaparsa en iyisini yapar. 2007 yılında TOBB başkanımız sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun büyük çabalarıyla kurulan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve odamız koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren Düzce Kadın Girişimciler Kurulumuz ülke genelinde ses getiren çalışmalara imza atıyor. Bizler de kendilerine azami düzeyde destek olmaya çalışıyoruz.  Şu an açılışına şahitlik ettiğimiz Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Kooperatifimizin temelleri de bu şekilde atıldı. Gençlik merkezimizde uluslar arası bir müsabakada derece yapan minik judo sporcularımıza hediye vermeye giden kadın girişimciler kurulumuz ile şu an kooperatifin başkanlığını üstlenen Judo Antrenörü Nermin hocamız arasında oluşan bir diyalog sonucunda adımlar hızlıca atılmaya başlandı. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak ortaya çıkan bu güzel birlikteliğin sonuna kadar arkasında duracağız.  Düzce, çok büyük kültürel ve sosyal çeşitliliğe sahip, bereketli toprakları çalışkan insanlarıyla işleyen bir kent. Eksiğimiz ise birlikte çalışma kültürü ve markalaşma konuları idi. Şimdi bu kooperatifimiz ve benzeri çalışmalarımızla birlikte çalışma kültürüne ivme kazandırdık.  Markalaşma ve coğrafi işaretli ürünler konusunda da birçok çalışmalarımız var. İnşallah en kısa sürede bu çalışmalarımızın da meyvelerini toplayacağız. Bugüne kadar tüm projelerimize destek vererek Türkiye’de emsali olmayan sinerjiyi yakalamamıza vesile olan Sayın Valimiz Cevdet Atay’a, Sayın Bakanımız Dr.Faruk Özlü’ye, Millet Vekilimiz Sayın Ayşe Keşir ve Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar hanımefendiye özellikle teşekkürlerimi sunuyorum”

Programın devamında; Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin Üretim Merkezi kurdele kesimi gerçekleşti.

Programın sonunda; kurdele kesiminden sonra Düzce Olimpik Anneler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin Üretim Merkezi Atölye gezisi gerçekleştirildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir