DÜZCE İTFAİYESİNDEN BAŞARILI TATBİKAT

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, AFAD tarafından Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde yereldeki afet risklerini en aza indirmek için şehir merkezindeki metruk binada yangın ve deprem tatbikatı gerçekleştirdi. Düzce Belediyesi zamanında yaptığı müdahale ile bölgenin en hızlı ve donanımlı itfaiye teşkilatına sahip olduğunu bir kez daha gösterdi. 

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 2021 Yılı il Düzeyi Saha ve Masabaşı Tatbikat Planı kapsamında metruk bir binada yangın ve deprem tatbikatı gerçekleştirdi. Ekipler, 2 dakika içerisinde olay mahalline gelip müdahale ederek, bölgenin en hızlı ve donanımlı itfaiye teşkilatı olduğunu bir kez daha gösterdi.

PROTOKOL ÜYELERİ YAKINDAN TAKİP ETTİ

AFAD İl Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen ve Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli ile il müdürlerinin yer aldığı tatbikatta ilk olarak masabaşı koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Müdahale alanlarının belirlenmesinin ardından şehir merkezindeki olay mahalline gelen protokol, arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını yakından takip etti.

Ekipler, ilk olarak enkaz altında kalan birilerinin olup olmadığını belirlemesinin sonra eğitimli köpeklerle yaralıların yerlerini tespit etti. Yerleri tespit edilen yaralılar daha sonra çeşitli ekipmanlarla kurtarılarak, ilk yardım ekiplerine teslim edildi.

2021 Yılı il Düzeyi Saha ve Masabaşı Tatbikat Planı programına Düzce Belediyesi İtfaiyesinin yanı sıra AFAD, UMKE, DAKE, UKSAR, AFGD, 112 Acil, Türk Kızılayı ve gönüllüler katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir